První večer taneční soutěže StarDance: Není překvapení jako překvapení, říká Tereza Kostková o zákulisním dění, které divák nevidí

Tereza Kostková
Tereza Kostková
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 10. 2023

V sobotu se na televizní obrazovky po dvouleté pauze vrátila oblíbená taneční soutěž StarDance. První večer se vydařil na jedničku, a to nejen díky moderátorské dvojici, která populární pořad moderuje od první řady vysílané v roce 2006. Okouzlující Tereza Kostková a vždy pohotový Marek Eben jsou sehraná dvojice, kterou máloco vyvede z míry. I tak je ale živé vysílání vždy tak trochu adrenalinový zážitek, na který se musí všichni účastníci večera perfektně připravit. Pro ŽivotvČesku.cz popsala Tereza Kostková, jak vnímá svou roli moderátorky, jejím pohledem naštěstí nedošlo k nečekanému »překvapení«.

Taneční soutěž StarDance už řadu let neodmyslitelně patří k podzimním sobotním večerům. Letošní ročník je opět »napěchovaný« populárními osobnostmi - ať už se jedná o zpěváka Richarda Krajča, herečku Ivanu Chýlkovou, či oblíbenou moderátorku a někdejší vicemiss Ivu Kubelkovou.

Redakce se charismatické Terezy Kostkové dotázala na to, jestli existuje něco, co ji při letošním prvním živém vysílání i po letech praxe překvapilo. "Nepřekvapilo. Nemám pocit překvapení, ale to není špatně," upozornila v úvodu okouzlující herečka a moderátorka Tereza Kostková pro ŽivotvČesku.cz. "Neočekávám od své práce ve StarDance, aby mě něco překvapovalo, protože si myslím, že je odlišné, jak to vidíme my zevnitř a jak to vidí lidé zvenčí - tedy u obrazovek. My to připravujeme a jsme účastníci zábavního večera pro diváky," doplnila vždy profesionální moderátorka.

Zatímco diváci si už po prvním večeru mohli zvolit své favority, moderátorka soutěže Tereza Kostková pro ŽivotvČesku.cz dále sdělila, že její role je zcela odlišná.

"Divák usedá k soutěži, ale já nesoutěžím, nehodnotím, neposuzuji. V dalších večerech už narůstá soutěžní drama, protože dochází k vyřazování, ale v prvním večeru, který je za námi, to nenastává. To znamená, že jde o přípravu hezkého večera, kdy za dva dny před živým přenosem se vykoná velké množství práce, kdy jsme v prostorách, odkud se vše vysílá, obrovský počet hodin bez pauzy. To znamená, že když se ohlédnu, vše se povedlo, máme radost, že se to odvysílalo bez překvapení, které znamená, že nikdo nezakopl, světla studia nezhasla a podobně, a skutečně máme opravdu všichni velkou radost. Takže jsem ráda, že nenastalo překvapení pro mě, protože to by bylo spíše komplikací," vysvětlila velmi populární moderátorka, která s Markem Ebenem ve dvojici je zárukou naprosto nejvyšší kvality v rámci moderátorské práce na pořadu.

"Pokud jde o účastníky, překvapení teprve přijdou v podobě jejich posunu a vývoje a v onom vyřazování, které je nám vždy líto, ale tvoří ono potřebné napětí též," dodala pro ŽivotvČesku.cz Tereza Kostková, která se díky své osobnosti, šarmu a profesionalitě zcela jednoznačně řadí u diváků k nejoblíbenějším moderátorkám a herečkám.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.