První video z mobilu Dominika Feriho, kde je odhalený. Ty jsi úplně retardovaná, já jsem úplně nahý, říká

Bývalý politik Dominik Feri
Bývalý politik Dominik Feri
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 8. 2021

Kriminalisté stále nejsou u konce s rozplétáním složité kauzy, kdy několik žen přes média obvinilo mladého politika Dominika Feriho (25) z obtěžování a nátlaku. Po internetu začalo nyní kolovat video, o kterém se už dlouhé týdny spekulovalo, že existuje. Nahý Dominik Feri na videu posílá ostrý vzkaz zřejmě nějaké ženě. Pro ŽivotvČesku.cz o existenci videa v minulosti promluvil vlivný marketér Jakub Horák (48).

"Seš úplně úplně retardovaná, úplně, a já jsem úplně nahej," tak zní vzkaz, který Dominik Feri někomu říká a usmívá se viditelně do objektivu mobilního telefonu. Video má pouhých 6 vteřin a z obrazu nelze poznat, zda je Feri skutečně nahý. Video působí na první dojem jako krátká sekvence z delšího záznamu. Video minimálně od čtvrtka koluje po českých internetových sítích. Otázkou je, zda došlo u něj k zásahu v nějakém počítačovém programu a záznam může být sestříháný či vytržený z kontextu.

O tom, že časem bude zřejmě medializováno i nějaké video, mluvil už na konci května pro ŽivotvČesku.cz marketér Jakub Horák.

"Otázkou je, co je na těch údajných videích, objevují se kolem toho různé teorie," řekl tehdy redakci Jakub Horák s tím, že za určitých okolností by zveřejnění videa mohlo Ferimu i pomoci. Na konci května ale Horák nevěděl, co přesně snímek obsahuje. Také je otázkou, kdo toto video do oběhu pustil a proč. Další dny ukážou, zda budou následovat další videa či jejich části. Dominika Feriho se redakce ŽivotvČesku.cz snažila kontaktovat, aby byla zcela potvrzena autentičnost videa, Feri ale nereagoval.

Dominik Feri na začátku celé kauzy rázně popřel, že by se dopustil protiprávního jednání. Pouze uvedl, že ne vždy se choval k ženám příkladně, obvinění z trestných činů ale odmítl s tím, že je připraven se bránit i soudní cestou.

Případ stále má v rukou policie. "Celá věc je stále ve fázi šetření a nebyla ukončena," potvrdil na začátku týdne pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Jan Rybanský. Složitý a citlivý případ může policie vyšetřovat několik měsíců.

"Na vyšetřování se lhůta určuje, ale může se prodlužovat. V tuto chvíli probíhají výslechy. V případě, že policie nabyde přesvědčení, že se stal trestný čin, mluvím obecně, tak zahajuje vyšetřovatel trestní stíhání, to znamená, že obviněnému sdělí obvinění, odůvodní mu to, ten se k němu může vyjádřit, pak probíhají dokazování, následně to policie uzavírá návrhem na podání obžaloby, který se posílá státnímu zástupci. Konečným pánem je státní zástupce, který s tím jde k soudu. On musí zhodnotit, zda důkazy jsou silné a určí, zda s tím k soudu půjde či naopak nepůjde a případ se odloží, případně požádá policii o další důkazy," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.