První výhled do konce listopadu: Méně srážek, teploty do 8 °C, sníh pouze na horách  

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 13. 11. 2023

V pondělí počasí u nás ovlivní teplá fronta. Ranní teploty se budou místy pohybovat pod bodem mrazu, během dne ale rychle porostou a nejvyšší teploty naměříme až v noci. "To budou na jihozápadě území kulminovat až na 13 °C. V pravé poledne se budou teploty pohybovat mezi 2 až 7 °C. Jinak bude oblačno až zataženo, postupně od jihozápadu déšť, ojediněle i mrznoucí, na horách zpočátku sněžení, postupně déšť i tam. Během dne bude zesilovat vítr a nárazy západního větru budou dosahovat rychlosti kolem 55 km/h," vylíčila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude dnešní den, a zároveň nastínila, jak budou vypadat zbylé dny stávajícího měsíce.

V úterý bude nejvíce oblačnosti a srážek hned ráno a dopoledne. "Bude zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Během dne bude přechodně oblačnosti a srážek méně, ale večer bude srážek opět přibývat. Ranní teploty budou vysoko – mezi 11 až 7 °C. Denní teploty budou mezi 9 až 13 °C, pocitovou teplotu bude opět snižovat západní vítr s nárazy o rychlosti 55 km/h," upřesnila předpověď pro úterní den Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Ve středu je možné se připravit na oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 7 až 3 °C.  Denní teploty 8 až 12 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 6 až 2 °C.  Denní teploty 7 až 11 °C.

pátek počasí nabídne oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky, postupně na horách sněžení, od vyšších poloh déšť se sněhem. Ranní teploty 5 až 1 °C.  Denní teploty 4 až 8 °C.

sobotu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Ranní teploty 3 až -2 °C.  Denní teploty 3 až 7 °C. 

neděli si počasí nachystá oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Ranní teploty 1 až -4 °C.  Denní teploty 2 až 7 °C.

Vypadá to, že tento týden bude nejbohatším listopadovým týdnem na srážky – ve svatokateřinském týdnu totiž tolik srážek neočekáváme. "Nejvyšší odpolední teploty se budou nejčastěji pohybovat do 8 °C a v nížinách budou i ranní minima zůstávat lehce nad nulou. Sněžení tak v nížinách do konce listopadu neočekáváme," dodala na závěr odbornice přes počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na horách už ale bude počasí zimní.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.