Reklama:

První vyjádření hygieny v celém znění: Tohle uvedla ke covidu ve StarDance. Nad sobotním přenosem visí otazník

StarDance
StarDance
Foto: Se svolením České televize
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2021

Poté, co se u moderátorky Terezy Kostkové (45) jen dva dny po přenosu StarDance potvrdila nákaza nemocí covid-19, začal viset otazník nad tím, zda bude další díl vůbec odvysílán v plánovaném čase. Mluvčí České televize na oficiálních stránkách pořadu uvedla, že tým pořadu aktuálně pomáhá zajistit PCR testy všech, kteří byli v sobotu na place a další scénář se bude odvíjet podle výsledků. Hygienická stanice hlavního města Prahy zaslala do redakce ŽivotvČesku.cz vyjádření k celé situaci. "Karanténní opatření se nebudou týkat těch rizikových kontaktů, které příslušným certifikátem doloží absolvování plného očkování proti covidu-19 nebo předloží potvrzení o prodělaném onemocnění," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí hygienické stanice Zbyněk Boublík.

Reklama:

Server Seznam Zprávy přišel s informací, že neúčast některých párů je v tuto chvíli lze brát jako hotovou. Důvodem je, že ne všichni účastníci jsou očkovaní. Podle jejich informací má jít celkem o pět párů, to ale doposud nikdo nepotvrdil. Portál cituje své zjištění.

Reklama:

Moderátorka Tereza Kostková (45) dva dny po sobotním přenosu StarDance zjistila, že se nakazila nemocí covid-19, přestože je očkovaná. V souladu s výjimkou z protiepidemických opatření a po konzultaci s hygienickou službou nebyl po dobu natáčení nikdo na place chráněn respirátorem a proto vyvstala otázka, zda se příští přenos vůbec konat bude. S jistotou lze říci, že pracovní partnerka Marka Ebena (63) se ho nezúčastní, je zatím nejasné, jak na tom budou další vystupující.

Mluvčí České televize na oficiálních stránkách StarDance v úterý odpoledne uvedla, že veřejnoprávní stanice postupuje tak, aby dostála platným pravidlům a bezpečnostním požadavkům. Všichni, kteří se zúčastnili sobotního natáčení, se podrobí PCR testu, podle výsledků se pak bude odvíjet scénář následujícího přenosu. Do něj mohou být ve výsledku zapojeni jen ti tanečníci, kteří nebudou muset do karantény. "Jsme připraveni operativně reagovat na to, co je bezpečné a co je možné," zní v prohlášení.

Manželka Pavla Trávníčka ještě v úterý ráno redakci ŽivotvČesku.cz potvrdila, že hygiena jejího manžela ani ji zatím nekontaktovala. Zpěvák Mirai Navrátil (29), který v soutěži tančí s Lenkou Norou Návorkovou (30) pak pro ŽivotvČesku.cz řekl, že čeká na informace od produkce, ale jeho tréninky běží podle plánu.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala Hygienickou stanici hlavního města Prahy se žádostí o vyjádření k aktuální situaci ve StarDance. "Hygienická stanice hlavního města Prahy, jako místně a věcně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v Praze, v obecné rovině může potvrdit, že se zabývá osobou pozitivně testovanou na přítomnost viru SARS-CoV-2 způsobujícího onemocnění covid-19 v rámci pořadu České televize StarDance," uvedl v odpovědi mluvčí Zbyněk Boublík.

"S ohledem na platnou právní úpravu ochrany osobních údajů nemůže orgán ochrany veřejného zdraví poskytovat žádné konkrétnější bližší podrobnosti. Lze však konstatovat, že epidemiologické šetření probíhá za plné součinnosti České televize, v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb.,  o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, v platném znění, a dále aktuálními algoritmy a postupy vydávanými Ministerstvem zdravotnictví ČR, Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Evropským střediskem pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC). Na základě epidemiologického šetření, prováděného dle zmiňovaných právních a metodických dokumentů, byla všem účinkujícím nařízena příslušná karanténní opatření a indikován kontrolní RT-PCR test. Karanténní opatření se nebudou týkat těch rizikových kontaktů, které příslušným certifikátem doloží absolvování plného očkování proti covidu-19 nebo předloží potvrzení o prodělaném onemocnění. Konkrétnější podoba dalšího natáčení pořadu se nyní analyzuje, v daný okamžik nelze přesně specifikovat. Česká televize je s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy v dané záležitosti v průběžném kontaktu a tato témata budou dále konzultována," zní vyjádření hygienické stanice, jak ho do redakce ŽivotvČesku.cz zaslal její mluvčí Zbyněk Boublík.

Tereza Kostková na sociálních sítích potvrdila, že nemoc se jí nevyhnula, cítí ale jen lehký průběh. Nakazila se i přesto, že za sebou má kompletní vakcinaci. "Ano, jsem očkovaná," potvrdila v úterý ráno herečka a moderátorka pro ŽivotvČesku.cz. Herečka doufá, že u lehkého průběhu v jejím případě zůstane i v dalších dnech.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: