První vyjádření Terezy Kostkové po pozitivním testu na covid: Ano, jsem očkovaná, svěřila moderátorka StarDance

Moderátoři Marek Eben a Tereza Kostková
Moderátoři Marek Eben a Tereza Kostková
Foto: Se svolením České televize
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2021

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (45) byla pozitivně otestována na covid-19, a proto se nezúčastní plánovaného sobotního přenosu oblíbené taneční show StarDance. Jakmile se tato informace dostala na veřejnost, její fanoušky zajímalo především to, zda je očkovaná a zda její kolegy čeká karanténa. Zatímco ve druhé otázce jasno ještě není, v té první už ano. "Ano, jsem očkovaná," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz půvabná moderátorka ve svém prvním vyjádření.

Divácky oblíbená taneční show StarDance se po sobotním přímém přenosu potýká s nepříjemnou komplikací. Moderátorka Tereza Kostková onemocněla koronavirem a v tuto chvíli je jisté, že v sobotu se natáčení nezúčastní. Je zde i varianta, že hygienická stanice nařídí účastníkům soutěže karanténu a sobotní přenos bude v ohrožení.

Informaci o nákaze Terezy Kostkové pro ŽivotvČesku.cz v pondělí potvrdila mluvčí České televize. "My jsme to začali řešit odpoledne, kdy jsme zjistili, že Tereza Kostková je pozitivně testovaná na covid-19. Nahlásili jsme to na hygienu a čekáme, jaké nám dá pokyny. Předpokládám, že víc budeme vědět zítra," upřesnila k situaci Karolína Blinková.

Diváky StarDance a fanoušky herečky po oznámení pozitivního výsledku testu začalo v první řadě zajímat, zda je očkovaná, či nikoliv. V diskuzích pod články a na sociálních sítích se objevily tisíce komentářů, mezi nimi řada spekulací. Pro ŽivotvČesku.cz poskytla Tereza Kostková první vyjádření od momentu, kdy zjistila, že její test na covid-19 vyšel pozitivně. "Ano, jsem očkovaná," napsala oblíbená moderátorka v SMS.

V jiné souvislosti pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (35) uvedl, že nakazit se může i člověk, který je očkovaný. "Je pravdou, že nakazit se může i očkovaný člověk, ale přenos nemoci mezi očkovanými jedinci je méně pravděpodobný než v případě přenosu mezi očkovaným a neočkovaným člověkem," upřesnil s tím, že vakcína chrání před těžkým průběhem nemoci. Navíc u očkovaných lidí je menší riziko, že nakazí někoho dalšího.

Mezi diskutujícími se také objevilo téma, že při vysílání StarDance jsou bez respirátorů v sále kromě samotných soutěžících a moderátorů také porota a přítomné publikum.

Tisková mluvčí České televize Karolína Blinková v pondělí ve večerních hodinách vysvětlila, jak je to s nošením respirátorů během přímého přenosu ve vnitřních prostorách. "Publikum v pořadu StarDance vystupuje v roli účinkujících, do publika jsou zvány známé osobnosti, rodinní příslušníci účinkujících a jejich autentické reakce jsou součástí natáčení, které probíhá podle aktuálně platných pravidel pro výrobu audiovizuálního díla a podléhá přísným opatřením a všem nařízením. Pracovní postupy jsme rovněž konzultovali s příslušnou hygienickou službou. Jedná se o uzavřené natáčení, kdy dopředu známe totožnost všech účinkujících v publiku, včetně jejich konkrétního usazení ve studiu," vysvětlila mluvčí ČT pro Blesk s tím, že opatření jsou mimo přenos velmi striktní.

"Respirátory jsou povinné ve všech prostorách s výjimkou času natáčení. Nad rámec všech opatření musí mít štáb, účinkující i všichni diváci negativní test na covid-19, a to i když jsou očkováni či prodělali nemoc," dodala k pravidlům pro portál Karolína Blinková.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila několik účastníku vysílání, kteří ten večer byli v blízkosti moderátorky a na základě jejich sdělení, že je doposud nikdo z hygieny nekontaktoval, jsme se obrátili na mluvčího Hygienické stanice hlavního města Prahy Zbyňka Boublíka, který zcela striktně odmítl o čemkoliv mluvit do telefonu a vyžádal si dotaz emailem. Redakce čeká na vyjádření.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.