Prymula přijal nabídku Babiše. Stane se vládním zmocněncem pro vědu a výzkum

Roman Prymula a premiér Andrej Babiš.
Roman Prymula a premiér Andrej Babiš.
Foto: Archiv, Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2020

Premiér Andrej Babiš ve středu nabídl náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi post vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Epidemiolog redakci Život v Česku potvrdil, že nabídku premiéra přijme. "Ano, vezmu to," řekl Prymula.

Spor mezi Prymulou a Vojtěchem dostal nový rozměr. Odcházení epidemiologa a náměstka Prymuly z ministerstva zdravotnictví tak nabralo na obrátkách. Epidemilog a náměstek ministra zdravotnictví v posledních dnech dvakrát po sobě zaskočil šéfa svého resortu Adama Vojtěcha, se kterým nemá dobré vztahy.

Vztahy na bodě mrazu

Nejdříve Prymula oznámil, že pokud premiér nevyhoví dvěma jeho podmínkám, ke konci května opustí ministertsvo. Vojtěch tvrdil, že se o jeho záměru dozvěděl z médií. Následně si pak vojtěch přečetl rozhovor na serveru Seznam Zprávy, ve kterém se Prymula do něj pustil s tím, že se ho chtějí zbavit kvůli jeho popularitě.

Věc rozřízl až Babiš, když ve středu oznámil, že pro Prymulu má nový post. A to místo zmocněnce pro zdravotnictví na Úřadu vlády. "Ano, to místo přijmu. Jsem rád, že věci se tímto uzavřou," řekl pro ŽvČ Roman Prymula. Teď záleži ještě na opozičním partnerovi ČSSD, zda nebude mít problém s dosazením Prymuly do nově vybudovaného postu.

Po vypuknutí epidemie v Česku Prymula řídil Ústřední krizový štáb, od konce března stojí v čele Centrálního řídícího týmu COVID-19, který má na starosti projekt chytré karantény, kapacity nemocnic, laboratoří či testování nakažených.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.