Psycholog rozebral aranžmá při projevu: Prymula s Babišem jsou v extrémním stresu

Ministr zdravotnictví Roman Prymula
Ministr zdravotnictví Roman Prymula
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2020

Projev ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který se měl uskutečnit v pondělí, nakonec veřejnost viděla až v úterý. Ministr v něm mluvil o věcech, které jej podle jeho slov nejvíce tíží. Veřejnost hned v úvodu zaskočilo osm postav v rouškách, které nehnutě stály za Prymulou po dobu celého projevu. Šlo o ředitele fakultních nemocnic. Renomovaný psycholog Jeroným Klimeš pro ŽivotvČesku.cz odhalil, co bylo důvodem celého ponurého aranžmá.

"Když porovnáte reakci veřejnosti na současný stav, tak na jaře vláda měla veškerou podporu okolí, dělaly se videa, jak se šijí roušky, jak si držíme palce a podpoříme se. Druhý lockdown se vyznačuje tím, že lidé píší pojďme udělat defenestraci, pojďme je vyhodit z okna. Tady se změnila nálada a místo, aby vláda měla sympatie, že nás chrání, tak se lidé na ni dívají, že vůdce je Prymula, a to celé vynásobené na druhou, druhým škůdcem Babišem," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz uznávaný psycholog, že současná vláda ztrácí u veřejnosti podporu.

Dalším faktorem, který se podepsal pod současný stav, jsou výzvy odborníků, že současná opatření jsou neadekvátní. "A k tomu známí a populární lékaři jako Hnízdil, Šmucler, Pirk a další kritizují Prymulu a celý průběh. A vláda tak nemá podporu veřejné odbornosti a proto všichni ředitelé nemocnic to dostali dobrovolně povinně, chceš být ředitelem, musíš šaškovat za Prymulou. Tady je vidět, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Takže tady ta rota za ministrem, to je vlastně reakce, na tu nízkou podporu odborníků," upřesnil Klimeš, proč za ministrem celou dobu stálo osm nehybných mužů v tmavých oblecích a s rouškami na obličejích a celé aranžmá působilo, že život na planetě Zemi končí.

"Když to vezmu celkově, tak Babiš i Prymula jsou děsně nervózní, z toho plynou i ty podivné výroky na tiskové konferenci konkrétně u Babiše, což já vysvětluji tím, že oba jsou v extrémním stresu a v krátkých intervalech mění rozhodnutí, protože neví, které je správné," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jeroným Klimeš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.