Reklama:

Půl roku po porodu ukázala Monika Marešová postavu jako lusk. Předvedla ploché bříško v krajkách

Monika Marešová
Monika Marešová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 9. 2022

Je to jen půl roku od doby, kdy Monika Marešová (41), manželka známého moderátora Leoše Mareše (46), porodila svou dceru Alex. Nyní se na sociální síti ukázala v krajkovém prádle a odhalila výstavní bříško, a to navzdory tomu, že pro ženy po porodu bývá právě tato tělesná partie obvykle zdrojem nejistoty. Pohledná influencerka však nic neponechává náhodě a již od porodu si zlepšuje kondici pravidelnými dlouhými procházkami. Za pravdu jí dala také lékařka interní medicíny a odbornice na zdravý životní styl Kateřina Cajthamlová. "Takové naprosté minimum, které by žena měla mít, je zhruba 12 hodin chůze nebo podobného pohybu týdně," nastínila specialistka pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Manželka oblíbeného moderátora Leoše Mareše Monika, která mu povila třetí dítě, dceru Alex, patří mezi maminky, které nechtějí strávit mateřskou doma v teplákách a s tabulkou čokolády v ruce. Na své kondici pracuje především pomocí chůze s kočárkem. Jak je vidět, její úsilí jí přináší viditelné výsledky.

Reklama:

Na sociální síti Instagram nyní tmavovlasá influencerka zveřejnila fotografii, která odhaluje její perfektní figuru, jež takřka nenese žádné stopy, které by naznačovaly, že Monika Marešová byla ještě před šesti měsíci těhotná.

Je vidět, že se v případě Moniky Marešové nejedná pouze o procházky kolem domu, ale skutečně dlouhé vycházky. Jinak by podle vědy neměly šanci její figuru ovlivnit. "Dneska je ten trend 10 000 kroků denně, ale to je bohužel množství chůze, které je nedostatečné z hlediska nejen hubnutí, ale zdraví obecně. Možná by s přivřenýma očima mohlo stačit pro nepříliš aktivního muže, pro ženu však ne, protože ta potřebuje pohybu mnohem více," vysvětlila lékařka Kateřina Cajthamlová pro ŽivotvČesku.cz, jak by lidé k pohybu měli přistupovat.

Důvodem, proč tomu tak je, je zejména evoluce. Zatímco muži fungovali jako lovci, což obnášelo především tiché čekání v lese na zvěř, ženy jako sběračky byly celý den v pohybu, a tak se jejich organismy přizpůsobily většímu množství pohybu, který však již dnes nemají.

"Takové naprosté minimum, které by žena měla mít, je zhruba 12 hodin chůze nebo podobného pohybu týdně. To se ale nebavíme o hubnutí, ale o tom, aby byl člověk zdravý. Ještě za socialismu měla přitom průměrná maminka na mateřské tak 28 hodin pohybu týdně, což už je množství, které se na kondici projevit mohlo," dodala pro ŽivotvČesku.cz autorka několika knih o hubnutí.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: