Půl roku uplynulo jako voda. Linda Bartošová se má podle plánu vrátit na televizní obrazovky. Na ČT o jejím návratu příliš nevědí

Linda Bartošová
Linda Bartošová
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2022

Loni v listopadu moderátorka České televize Linda Bartošová (29) oznámila, že si od Nového roku bere půlroční neplacené volno. Uvedla, že přerušuje kariéru z osobních důvodů. Během »dovolené« stihla vydat knihu a nemalé množství času trávila v zahraničí s přítelem, fotbalistou Tomášem Kučerou (30). Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila tiskové oddělení České televize, jak to s návratem křehké blondýnky vypadá. Ohledně trápení v rámci syndromu vyhoření, které zaměstnance podobných profesí tíží velmi často, na dotaz promluvil uznávaný psycholog.

Vítězka České Miss World 2012 začala pracovat v televizi v roce 2013 jako reportérka zahraniční redakce. Postupně se díky svým schopnostem i atraktivnímu vzhledu dostala až do hlavního času zpravodajské stanice veřejnoprávní stanice. Vysoké pracovní tempo a tlak už poslední dobou nezvládala a rozhodla se vzít si kvůli nadměrné únavě šestiměsíční neplacené volno, které by mělo končit na konci června.

"Práce v České televizi pro mě znamená hodně. I proto jsem se ale rozhodla, že z osobních důvodů potřebuji na čas pracovní pauzu. Vedení ČT a zpravodajství jsem velmi vděčná, že mi vyšli vstříc," napsala na sociální síti Twitter bývalá modelka už začátkem listopadu.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila Filipa Platoše z tiskového oddělení České televize s dotazem, kdy se televizní divák na pohlednou blondýnku může začít těšit a zda stále platí návrat v červenci, jak měla v plánu. "Moderátorka Linda Bartošová nadále čerpá dříve ohlášené volno. O jejím návratu na obrazovky bude Česká televize včas informovat," řekl zástupce veřejnoprávní televize pro ŽivotvČesku.cz.

K možným příčinám jejího vyčerpání a dočasného odchodu se vyjádřil i psycholog Jeroným Klimeš. "K vyhoření dochází, když člověk dělá dlouhodobě a každý den práci, která je mu nějakým způsobem nepříjemná nebo ho stresuje. Pokud navíc není střídána s jinými aktivitami, po čase se objeví vyloženě odpor k dané práci," řekl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že problémy s přepracováním byly hodně vidět v České republice už před 30 lety.

"V 90. letech se začalo hledět jen na výkon a na odpočinek nezbýval čas," popsal pro ŽivotvČesku.cz vznik syndromu vyhoření odborník. Na věku podle něj také nezáleží a potíže hrozí komukoli, kdo nenajde rovnováhu mezi zaměstnáním a osobním životem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.