Pýcha nemá v manželství místo. Monika Trávníčková vysvětlila, proč to s Pavlem funguje už 6 let

Monika Trávníčková a Pavel Trávníček
Monika Trávníčková a Pavel Trávníček
Foto: Se svolením Moniky Trávníčkové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 8. 2021

Herec Pavel Trávníček (70) a jeho manželka Monika (35) patří k nejsledovanějším párům českého kulturního prostředí. Prožili spolu 17 let a slaví šest let od svatby. To už jsou roky, kdy mohou dávat rady, jak si udržet spokojené manželství. "Manželství je o toleranci a také o tom, aby se problémy řešily, aby se o nich mluvilo," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz manželka pohádkového prince.

Když se Monika Trávníčková ohlédne, tak říká, že by skoro nevěřila, že její manželství trvá už šest let. Přiznala, že byly i těžší chvíle, je ale nutné si o problémech povídat a řešení neodkládat.

"Nic bych neměnila, ten život máme daný osudem. Musím říct, že je na každém, jak o svůj život, případně o své manželství pečuje. I ty horších chvíle mají v životě své místo a je dobré se z nich poučit. Jednou je tak, jindy jinak, to už k manželství patří, je třeba, aby fungovala taková ta rovnováha. Manželství je o toleranci a také o tom, aby se problémy řešily, aby se o nich mluvilo. Na manželství se neustále musí pracovat, nikdy to není hotové. Když si to člověk uvědomí, tak to možná pak déle vydrží. Je určitě škoda, že dnes se rozvádí tolik lidí třeba už rok po svatbě," otevřela se Monika Trávníčková pro ŽivotvČesku.cz, když svůj manželský vztah hodnotila.

Podle Moniky Trávníčkové je manželství jak víno - dobré víno vznikne jedině tehdy, když jsou hrozny vystaveny slunci i dešti. Podle manželky populárního herce je manželství nikdy nekončící práce a péče, vztah se musí neustále budovat a opatrovávat. Není to dům, aby se řeklo, že už se pověsí jen záclony a je hotovo. To je častý omyl, protože v manželství není nikdy nic hotovo. "Manželé podstupují mnoho zkoušek a pýcha jim často napovídá, aby si místo lásky zvolili sebe," řekla Monika Trávníčková s tím, že základem manželství je ale respekt.

"Letos slavit ani moc nebudeme. Nebo budeme slavit prací, protože manžel už trénuje pořádně na televizní taneční soutěž a já připravuji další charitativní koncert pro Moravu. Do dalších společných let mám jediné přání, aby nám to dál fungovalo alespoň tak, jak to zatím funguje," dodala s pokorou v hlase pro ŽivotvČesku.cz Monika Trávníčková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.