Rachel McAdams nemusela být herečkou. Pro kariéru se vzdala své největší vášně

Rachel McAdams je herečka, která zvládla se proslavila řadou skvělých rolí
Rachel McAdams je herečka, která zvládla se proslavila řadou skvělých rolí
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2020

Své 42. narozeniny slaví kanadská herečka Rachel McAdams. Pohledná žena, která ještě ve 30 letech hrála ve filmech puberťačky a vysloužila si i nominaci na Oscara, se málem hvězdou Hollywoodu nestala. V dospívání se musela rozhodnout, zda dá přednost herectví, nebo své dosavadní velké vášni.

Regina z Protivných sprostých holek nebo Allie ze Zápisníku jedné lásky. V těchto a mnoha dalších rolích se divákům představila Rachel McAdams, rodným jménem Rachael, která byla před 5 lety vyhlášena nejkrásnější herečkou planety. Kdyby se v pubertě rozhodla jinak, znalo by ji jen málo lidí.

Jako dítě měla Rachel velkou řadu koníčků, v mnoha z nich byla tak dobrá, že v nich soutěžila. Balet, hra na piano, tenis, výtvarná výchova, to vše a víc bylo v seznamu jejích mimoškolních aktivit. Největší prim ale hrálo krasobruslení, které si získalo její srdce.

Těžké rozhodování

McAdams na bruslích poprvé stála už ve čtyřech letech a ve třinácti se skvěle umisťovala v soutěžích. Měla dokonce šanci stát se profesionálkou, ale nemohla mít všechno. Její volba stála mezi krasobruslením a herectvím.

Těžké rozhodnutí musela učinit na konci střední školy, kdy přišel pozvolný vstup z dětství do dospělého života. Profesionální kariéru krasobruslařky odmítla s lítostí, stejně jako s odhodláním dát vše do herecké kariéry.

Hvězda

Z Rachel McAdams se skutečně stala filmová hvězda a toho, že se vzdala krasobruslení, nelituje. Dotáhla to tak daleko, že jí neuškodila ani krátká pauza.

Stejně jako spousta dalších herců, i ona potřebovala nějaký čas jen pro sebe a pro svou rodinu. V průběhu volna odmítla role v řadě populárních trháků, kupříkladu Ďábel nosí Pradu, Casino Royale a Mission: Impossible III.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.