Reklama:

Radek Kašpárek spočítal na prstech jedné ruky, kdo z finalistů show MasterChef by si mohl otevřít vlastní restauraci

Porotci (zleva) - Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář
Porotci (zleva) – Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář
Foto: Se svolením TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2022

Gastro show MasterChef, která probíhá již tři měsíce, se postupně dostává do svého závěru. V současnosti se v pořadu udrželo pět posledních soutěžících, kteří si jsou plně vědomi toho, že stačí jedna zásadní chyba a sen o velkém finále končí. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila opakovaně michelinskou hvězdou oceněného šéfkuchaře Radka Kašpárka (41) s dotazem, zda si umí představit, že by si ze současných pěti finalistů někdo mohl otevřít vlastní restauraci s úspěšným konceptem. "Tři soutěžící by to mým pohledem zvládli," uvedl.

Reklama:

Na vítěze pořadu, který je divácky velmi úspěšný, čeká nejen titul MasterChef Česko 2022, milion korun a velká životní výzva, ale také cena, která se opravdu třpytí - nabídka od Radka Kašpárka. Konkrétně pracovat s ním v jeho nové restauraci v centru Prahy.

Reklama:

V rámci toho se redakce ŽivotvČesku.cz zeptala mistra české gastronomie, zda v soutěži je někdo, kdo by jeho optikou zvládl provozovat vlastní restauraci, která by mezi lidmi byla oblíbená. "Z pěti finalistů si umím představit, že kdyby chtěli, tak tři si dokáží zvládnout otevřít svou restauraci. V tuto chvíli dokáži také říct, který z těch tří soutěžících by jaký koncept dokázal provozovat, který by ho vystihoval a vím, že by s tím konceptem byl úspěšný a dařilo by se mu. Otázka je, zda se všichni dostanou do velkého finále. Minimálně jeden z nich logicky ano," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Radek Kašpárek, který v rámci toho, že soutěž není u konce, odmítl někoho jmenovat.

"Ve velkém finále budou tři lidé, kteří v kuchyni jsou skvělí. Vždy mám během natáčení husí kůži, protože tím žiji, prožívám to. Jen málokdo si dovede představit, co všechno natáčení obnáší, kolik stresu tam na účastníky show čeká. Děsně mě baví poznávat jejich, ale i své limity, užívám si to. Během natáčení si neustále opakuji, jestli jsem soutěžícím plnohodnotně dokázal pomoct, aby je ta práce motivovala a byli v ní lepší a lepší. Jsem přesvědčen o tom, že finále bude velkolepé a zvítězí nejlepší," dodal špičkový šéfkuchař pro ŽivotvČesku.cz.

Porotu soutěže MasterChef Česko 2022 opět tvoří hvězdní šéfkuchaři Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář.

Pětice finalistů soutěže MasterChef Česko 2022: Betty, Martin, Ondra, Lubina, Terka.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: