Radek Kašpárek v MasterChefovi ukázal u sporáku svou krasojízdu

Radek Kašpárek
Radek Kašpárek
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2022

Show pro amatérské kuchaře s názvem MasterChef zamířila do svého závěru. Do středečního dílu nastupovali poslední čtyři soutěžící, kteří si byli plně vědomi toho, že stačí jedna chyba a sen o velkém finále končí. V druhé části dílu bojovali o postup do finálové trojice Tereza a Martin - museli vařit podle šéfkuchaře Radka Kašpárka (41). Nakonec uspěl zástupce mužského pohlaví, ale stalo se nečekané překvapení. Redakci ŽivotvČesku.cz uznávaný profesionál popsal, jaké emoce prožíval, když jeho vaření se stalo předlohou pro oba soutěžící.

Soutěžící si v rámci středečního dílu prošli peklem. Pokud jde o identifikaci surovin, měli šanci se o svých dovednostech přesvědčit hned v úvodní výzvě. Porotci jim připravili ke každému písmenu abecedy jeden tajemný poklop ukrývající surovinu. Z těch, které soutěžící správně identifikovali, následně museli připravit pokrm. Nejvíce se »talíř« povedl Betty a Ondrovi, proto mohli postoupit na balkón.

Černé zástěry tak musela obléct zbylá dvojice - Tereza a Martin. Postup jednoho z nich záležel na tom, jak dokáže vařit podle předlohy mistra české gastronomie a porotce Radka Kašpárka a držet s ním krok.

"V každé řadě, kdy mám svou masterclass, tak to pro mě je, jako kdybych šel do finále na olympiádě. Žiju tím a jdu do toho soustředěný a nahecovaný. Nechci na tom place soutěžícím předvádět, co umím, ale nastavit takový dril a tempo, abych v nich nastavil pocit a dal jim přičichnout k tomu, o čem kuchařina na vysoké úrovni je," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Radek Kašpárek.

"Účastníci soutěže jsou v rámci jednotlivých dílů pod tlakem, ale já se snažím na ně vytvořit desetinásobný tlak. Jsem přísný, ale během vaření je podporuji a hecuji. A jsem strašně rád za dnešní vaření, protože mi dělá radost, že jim mohu ukázat, jak já to dělám - že nejsem silný jen na puse, ale i na place, že mám dvě ruce, které umí vařit, a že pod mým vedením, když člověk zvládne fungovat, tak že uvaří každé jídlo skvěle," dodal pro ŽivotvČesku.cz michelinskou hvězdou několikanásobně oceněný Radek Kašpárek.

I když ve výzvě uspěl Martin, nakonec se Tereza se soutěží neloučila. Ve středečním dílu se překvapivě nevyřazovalo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.