Radim Uzel vylíčil komplikace po prodělání covidu. Patřím mezi ty šťastné, co to přežili, říká

Radim Uzel měl po prodělání covidu komplikace
Radim Uzel měl po prodělání covidu komplikace
Foto: nextfoto.cz

Epidemie koronaviru zasáhla do života mnoha lidí, některým přinesla i osobní zkušenost s onemocněním covid-19. Sexuolog Radim Uzel (80) ho prodělal v září loňského roku a lékaři mu dokonce diagnostikovali komplikaci, která s ním bývá spojována. "Patřím mezi ty šťastnější, kteří to takto dobře přežili. Pro některé to bylo bohužel fatální," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

V Česku je už přes 168 000 aktivních případů s onemocněním covid-19 a v nemocnicích muselo být hospitalizováno 7 899 lidí. Od začátku epidemie ministerstvo zdravotnictví eviduje 1 330 397 potvrzených případů. Koronavirus prodělal i sexuolog Radim Uzel, který už patří také do rizikové skupiny nad 80 let. Nákazu se mu podařilo zvládnout, ale i po uzdravení se u něj projevily zdravotní komplikace.

"Na plicním mi diagnostikovali tzv. covidovou plíci, ale už je to úplně v pořádku. Naštěstí jsem zcela zdráv, dokonce jsem byl dvakrát očkovaný. Po aplikaci druhé dávky jsem měl mírnou reakci – trochu zimnici a nechutenství, ale asi jen na 24 hodin. To nechutenství mohlo trvat trochu déle, protože teď už si zase dopřávám, což zrovna pro mě není výhodné," řekl Radim Uzel pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je nakonec rád za to, že u něj covid neměl žádné vážnější následky.

"Patřím mezi ty šťastnější, kteří to takto dobře přežili. Pro některé to bylo bohužel fatální. Koronavirus jsem prodělal, už jsem naočkovaný oběma dávkami, proto jsem úplně bezpečný zdravý člověk," dodal Radim Uzel pro ŽivotvČesku.cz.

Ukončené očkování proti covidu-19 má v Česku víc než 2,5 milionu lidí. Aspoň jednu dávku v...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu