Rakovina se podepsala na vzhledu Patricka Swayzeho. Jeho poslední slova před smrtí byla plná bolesti

Herec Patrick Swayze
Herec Patrick Swayze
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 3. 2021

Už před téměř 12 lety svět zasáhla bolestná zpráva o úmrtí Patricka Swayzeho, hvězdy Hříšného tance. Tanečník, herec a idol žen skonal ve věku 57 let po neúspěšném boji se zákeřnou rakovinou slinivky. Ve svém úplně posledním rozhovoru před smrtí se svěřil, že doufá, že vydrží naživu do doby, kdy bude na jeho nemoc existovat lék. Podle něj také existovala jediná věc, kterou si s sebou mohl do nebe vzít.

Patrick Swayze byl díky filmům Hříšný tanec a Duch velkým idolem žen, měl zástupy příznivců a jeho smrt je proto dodnes velmi citlivým a bolestným tématem. V září 2009 vydechl charismatický herec a tanečník naposledy, když prohrál boj s rakovinou slinivky břišní.

Johnny z Hříšného tance byl odhodlaný bojovat a setrvat na tomto světě co nejdéle. Myslel si, že se tak zvyšuje šance na příchod léku, který by mu mohl skutečně pomoct. "Své srdce i duši otevírám možnosti, že se stane zázrak," řekl herec ve svém posledním rozhovoru na stanici ABC s Barbarou Waltersovou.

Swayze ani přes touhu přežít nevyzkoušel každou experimentální léčbu, která mu byla nabídnuta. "Kdybych se pořád jen léčil a šel od jedné metody ke druhé, nemohl bych si ani trochu užít čas, který mi zbývá," řekl Patrick, který se držel stébla naděje, ale přesto stál nohama na zemi.

Charismatický herec věděl, že pokud nepřijde účinná léčba, moc času mu nezbývá. "Kdybych řekl, že tu budu ještě 5 let, byl bych moc optimistický. Statistiky mi dávají ještě asi 2 roky," připustil v lednu 2008. V září dalšího roku vydechl naposledy.

Milou vzpomínkou bylo pro Patricka Swayzeho natáčení filmu Duch, z nějž si pamatoval jednu konkrétní větu velmi dobře. "Má postava řekla Molly, kterou hrála Demi Mooreová, že si s sebou bere lásku. To byla skvělá linka, protože je to to jediné, co si s sebou mohu vzít, až zemřu," doplnil herec, který s rakovinou slinivky břišní bojoval 20 měsíců.

Hvězda Hříšného tance Jennifer Greyová slaví 61. narozeniny. Ačkoliv vypadá skvěle a má ta...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu