Rakušanovy výjezdy do opomíjených lokalit dávají perfektní smysl. Ministr hledá úmyslně ostré střety, říká expert na politický marketing

Vít Rakušan
Vít Rakušan
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 2. 2024

Komentář: Ministr vnitra Vít Rakušan se v rámci svého turné Bez cenzury po opomíjených lokalitách dostal do Karviné, následně do Sokolova. O nadcházejícím pondělí zamíří do Mostu. Mnozí se však mohou trápit otázkou, proč si politik vybral místa, která z pohledu počtu obyvatel nemají takovou převahu jako větší města. Konzultant Karel Komínek z Institutu politického marketingu pro ŽivotvČesku.cz krok lídra hnutí STAN vysvětlil. Jeho pohledem dává výběr míst paradoxně perfektní smysl.

Rakušan před zahájením kampaně uvedl, že takzvané »Debaty Bez cenzury« mají za cíl, aby si od lidí vyslechl kritické podněty k vládní politice. První setkání bylo v Karviné, následoval Sokolov, v pondělí má ministr zavítat do Mostu, poslední je naplánováno zatím na 25. března v Havířově.

I když se může zdát, že výběr lokalit je zvláštní a nedává smysl, podle uznávaného odborníka přes politický marketing je »ďábel skrytý v detailu«, a to ve smyslu, že výběr je naopak perfektní.

"Dle mého je výběr lokalit záměrně udělaný tak, aby celá akce přinesla body geograficky úplně jinde. Pokud budete jako politik vládní koalice jezdit do lokalit, jako je Karviná, je dost předvídatelné, co se stane –⁠⁠⁠⁠⁠ na místě v podstatě nikoho nepřesvědčíte, ba naopak automaticky víte, že bude docházet k ostrým střetům. Jenže v kampani nemůžete vyhrát jen pomocí lidí, které fyzicky potkáte, potřebujete kampaň znásobit díky médiím a sociálním sítím. A právě z tohoto pohledu dávají výjezdy STAN perfektní smysl, protože je to mediálně velmi vděčné. A navíc právě díky médiím zasáhnete lidi, kteří vás skutečně zajímají z hlediska volebního výsledku," vysvětlil rafinovanost Rakušanových výjezdů konzultant Karel Komínek z Institutu politického marketingu pro ŽivotvČesku.cz.

Politik k lokalitám dříve uvedl, že jde o místa, odkud Starostové a vláda neslyší zrovna velkou chválu. "A proto je důležité se osobně potkat a říct si všechno úplně na rovinu," uvedl k tomu Rakušan. V plánu má mimo zmíněné i zastávky v České Lípě, Vyškově, Přerově a Ústí nad Labem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.