Rasismus z Glasgow zapomenut. Bývalý hráč odhadl, zda nastoupí Kolář s maskou a proč Slavia vyhraje

Brankář Ondřej Kolář
Brankář Ondřej Kolář
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 4. 2021

Dres Slavie Praha nosil na přelomu let 2012 a 2013, ale tehdy byl klub v jiném rozpoložení. Martin Fenin (33) dnes říká, že Slavia přes Arsenal postoupí a může celou Evropskou ligu vyhrát. "Jednou za čas se taková věc stane a tento tým to může dokázat," řekl svůj tip Martin Fenin pro ŽivotvČesku.cz a vrátil se k událostem z Glasgow.

Martin Fenin nevzpomíná na krátké angažmá ve Slavii Praha dobře. Při utkání proti Mladé Boleslavi utrpěl zranění kotníku a na podzim kádr opustil. "Mám malou dcerku a moc nespím, takže úplně do detailu fotbal nyní nevnímám, ale utkání na Arsenalu, to je jiná," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, kterému jeden čas ležela u nohou slavná Bundesliga a nyní si užívá hlavně roli tatínka. Po svatbě s partnerkou Beatou jim radost dělá maličká dcera Mia, která se narodila na konci března.

"Můj osobní názor je takový, že nastala konstelace, že Slavia Praha může Evropskou ligu letos vyhrát. Jednou za čas se taková věc stane a tento tým to může dokázat. Sice mají nyní problémy v obraně, ale já jim věřím. Vezou se na vítězné vlně. Já nesázím, ale kdybych vsázel, tak to pošlu na Slavii, že to vyhrají celé. Vliv má i to, že se hraje bez diváků, je to trochu jiný sport a pro Slavii to bude výhodou," predikuje pro ŽivotvČesku.cz bývalý skvělý útočník, jak vidí cestu Slavie a také se vyjádřil, kdo by měl chytat. Ondřej Kolář při utkání v Glasgow utrpěl zlomeninu čelní kosti, ale klubový lékař je přesvědčen, že s obličejovou maskou by se do utkání na Arsenalu zapojit mohl.

"To, že Ondra Kolář od Glasgow netrénoval a nehrál, jako problém nevidím. Zásadní bude, jak se bude cítit v masce. Na to si člověk musí zvyknout a maska ho bude limitovat. Já si ji také zkusil a orientace s ní je opravdu jiná. Absence tréninku není zásadní, je to zkušený brankář. Také se nebojím, že by měl nějaké psychické následky a bál se chodit do soubojů. Myslím si, že všichni budou čekat, jak se bude cítit v den zápasu a podle toho se rozhodnou," řekl Martin Fenin pro ŽivotvČesku.cz a dodal, že si myslí, že události Glasgow, kde došlo k brutalitě i obvinění z rasismu, hráči v hlavě už mít nebudou.

"Kluky na trávníku to nepoznamená. Kdyby tam jel Ondra Kúdela a na stadionu mohli být diváci, tak to problém bude, ale teď už to nikdo řešit nebude. Slavia přes Skoty postoupila, kluci nic neřešili, tam jediný, kdo kňoural, je Glasgow. Na Arsenalu nejsou diváci, nebude tam žádné pískání, na hřišti si na zápas ve Skotsku už nikdo nevzpomene," vrátil se fotbalista k utkání, při kterém byl ošklivě zraněn slávistický brankář a skotský tým pak vyrukoval s tvrzením, že hráč »sešívaných« Ondřej Kúdela rasisticky urazil Glena Kamaru. To ovšem zatím vyšetřovací orgány organizace UEFA nepotvrdily. Ondřej Kúdela na Britské ostrovy neodjel z toho důvodu, že není zdravotně v pořádku.

Ligová porážka na Slovácku o čtyři branky a pak marný výkon v Glasgow, který pro Spartu zn...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu