Reklama:

Rázně odmítáme Piráty, uvedla Tereza Hyťhová z Trikolóry a řekla, kdo by měl být premiérem

Členka Trikolóry Tereza Hyťhová
Členka Trikolóry Tereza Hyťhová
Foto: Se svolením Terezy Hyťhové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 10. 2021

Vystudovaná pedagožka Tereza Hyťhová (26) do července 2020 patřila k výrazným tvářím SPD, pak ale přestoupila do Trikolóry, kterou tehdy vedl Václav Klaus mladší (52). Mladá poslankyně je přesvědčená, že strana překoná pětiprocentní hranici a její zástupci usednou po volbách ve sněmovních lavicích. "My chceme přesvědčit voliče, že jim nabízíme normální svět, který se bohužel v posledních měsících úplně vytratil," uvedla pro ŽivotvČesku.cz s tím, že vylučuje spolupráci s Piráty.

Reklama:

Již za týden bude Česko vědět, jak dopadly volby. Na kampaň už mnoho času nezbývá, co ale ještě chcete s Trikolórou během toho hektického týdne stihnout?

Reklama:

My chceme přesvědčit voliče, že jim nabízíme normální svět, který se bohužel v posledních měsících úplně vytratil. Co se týče covidu, říkáme jasně: nemocné léčit, ohrožené chránit a zdravé nechat žít. Dnes je tomu bohužel naopak.

Prezident Miloš Zeman opakovaně řekl, že vládu bude sestavovat zástupce nejsilnější strany. Kdo by po volbách měl být předsedou vlády podle vás?

Měl by to být člověk, který si skutečně zaslouží být premiérem našich občanů. Měl by to být také člověk, který bude hájit zájmy našich občanů a ne zájmy Bruselu. My poklonkovat Bruselu nehodláme, chceme jednat výhradně v zájmu občanů naší země.

To jsou slova, která jdou proti kampani stran, které s vlivem Bruselu počítají. Je nějaká strana, se kterou spolupráci po volbách rázně vylučujete?

Odmítáme povolební spolupráci s Piráty. Domnívám se, že není jediný bod, na kterém bychom se shodli. My na rozdíl od Pirátů nechceme zdaňovat lidem životy, nechceme zemi plnou migrantů, nechceme euro, nechceme se klanět Bruselu a nechceme podporovat lidi, kteří zneužívají náš »štědrý« sociální systém.

Pokud Trikolóra ve sněmovně bude, co by měla po volbách udělat jako první věc?

Chceme zrušit pandemický zákon, snížit daně, postavit se nesmyslnému Green Dealu, zrušit plošnou inkluzi ve školách, zastavit zneužívání sociálních dávek... Nelze říci jednu věc, zkrátka bude nutné lidem vrátit normální svět se vším všudy.

Je Trikolóra připravená jít případně do vlády? Nebo raději chcete dělat svou politiku z opozice?

Máme velkou řadu skutečných odborníků, kteří jsou připraveni za naše občany dýchat. Takže ano, jsme připraveni jít do vlády a vrátit lidem normální svět.

Vy osobně se angažujete při uznávaní protilátek. Jaký názor ale máte ohledně testování na koronavirus? Mělo by testování být dále hrazené z pojištění?

Pokud je smyslem očkování skutečně tvorba protilátek proti covidu-19, nevidím důvod, proč by neměly být protilátky uznávány lidem, kteří je mají a nejsou očkováni. Mnohdy totiž právě lidé, kteří nemoc prodělali, mají větší míru protilátek, než člověk s dvěma dávkami očkování. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že očkování pro lidi s větším množstvím protilátek může být až škodlivé a nebezpečné. Testy by si lidé v žádném případě neměli hradit. Vždyť je to nařízení vlády, tak proč by za to měli platit občané? Já jsem pro zrušení povinného testování, které stojí Českou republiku obrovské peníze. Kdo se chce nechat otestovat, ať mu je to klidně umožněno, to není nic proti ničemu. Stejně tak kdo chce nosit respirátor, ať ho nosí. Ale já jsem pro zrušení všech omezení, zákazů a příkazů, které zde naše vláda zavedla. Pokud se chce někdo testovat a nosit respirátor, je to jeho osobní rozhodnutí. Nesmí však tyto věci být lidem přikazovány a v žádném případě jim nesmí být odebírána svoboda a lidská práva.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: