Realita obrazem: Uherskohradiští zdravotníci na pokraji sil zachraňují nakažené

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 10. 2020

Uherskohradišťsko je jedním z nejzasaženějších regionů nákazou covid-19. Po několika měsících maximálního nasazení je personál v tamní nemocnici na pokraji sil. Redakce ŽivotvČesku.cz získala snímky, z nichž je patrné, že zdravotníci se i přes vyčerpání snaží bojovat o životy lidí, kteří mají těžký průběh onemocnění.

"V Uherskohradišťské nemocnici je aktuálně 103 covidových pacientů. V celém kraji ve všech čtyřech nemocnicích je celkem v tuto chvíli 204 covidových pacientů," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Egon Havrlant. Aktuálně je přes 25 zdravotníků nakaženo.

V současnosti se nejrychleji nemoc šíří právě na Uherskohradišťsku, kde bylo za posledních sedm dní zaznamenáno přibližně 581 nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel. 

"Kapacity zatím máme, protože jsme je uvolnili. Stopli jsme plánovanou operativu a tím se uvolnily kapacity nejen lůžkové, ale hlavně personální. Navíc jsme přetvořili některá oddělení na covidová. Je to náročné pro personál a snažíme se to zvládnout. Řešíme i akutní péči o další pacienty necovidové," dodal pro ŽivotvČesku.cz Havrlant.

Ze snímků v galerii je patrné, že boj o zdraví pacientů s těžkým průběhem je velmi vysilující. Přesto se zdravotníci nevzdávají a snaží se poskytnou maximální péči.

V Česku k úterku přibylo 8325 prokázaných případů nemoci covid-19. Je to druhý nejvyšší denní nárůst po pátečním rekordu, který byl ještě o 292 případů vyšší. Aktuálně je 2 503 lidí hospitalizovaných s nákazou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.