Realita ohledně konce Slunečné. Šéfka Lenka Hornová přiblížila, jak to bude letos se seriálem

Lenka Hornová stojí za úspěšným seriálem Slunečná
Lenka Hornová stojí za úspěšným seriálem Slunečná
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 3. 2021

V poslední době se hodně spekulovalo o konci populárního seriálu z farmářského prostředí, který si diváci natolik oblíbili, že dokázal ve sledovanosti překonat i televizní hit konkurenční komerční stanice. Ředitelka obsahu televize Prima Lenka Hornová (54) pro ŽivotvČesku.cz popsala, jak je to ve skutečnosti s koncem příběhu sester Týny a Sylvy Popelkových a co mohou fanoušci Slunečné očekávat.

Příběh plný intrik, nečekaných zvratů a v prvé řadě lásky dvou hlavních hrdinů – Týny Popelkové, kterou hraje krásná Eva Burešová (27) a Janka Linharta v podání Marka Lambory (25). Seriálová romance zůstávala dlouhé roky bez povšimnutí, dokud ji Lenka Hornová ve spolupráci s kolegy Radkem Bajgarem a Mirkou Zlatníkovou neoprášili a nenabídli televizní »bombu«, která trhla rekordy ve sledovanosti a získala si obrovské množství fanoušků také díky skvělému hereckému obsazení.

Je přirozené, že seriál jednou dojde ke svému konci, protože podle producentky Lenky Hornové nepůjde o typ nekonečného seriálu, jako tomu je u některých jiných.

"Je to o tom, že jednou vše skončí. I Slunečná jednou skončí. Televize neplánuje na půl roku dopředu, ale třeba na dva roky dopředu. Takže je logické, že musíme pracovat na věcech, které budou na obrazovce za rok, za dva či tři. O tom celé moje vyjádření bylo. To neznamená, že Slunečná teď končí, tipuji si, že Slunečná třeba minimálně rok bude dále na obrazovkách," řekla pro ŽivotvČesku.cz Lenka Hornová, která zastává na Primě pozici ředitelky obsahu více než čtyři roky.

Seriál Slunečná odstartoval v polovině loňského ledna a hned ve svém úvodu nečekaně porazil konkurenční Ordinaci. A vysokou sledovanost, která zrcadlí komplexní zpracování televizního produktu, si seriál drží nadále. Ovšem začalo se spekulovat o jejím konci, což mnohé diváky a fanoušky seriálu zneklidnilo. Nicméně Slunečná i nadále poběží v televizi a žádný předčasný konec ji nečeká.


Kdo je Lenka Hornová:

Média ji začala zajímat už na střední škole. Od roku 1990 pracovala v rozhlase a televizi. Je jednou z autorek seriálu Ulice. Bývala producentkou reality show BigBrother. Coby hlavní producentka se podepsala pod úspěchem seriálu Ordinace v růžové zahradě. Aktuálně si připsala na své kariérní konto další triumf se seriálem Slunečná.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.