Recept na harmonické manželství? Jan Přeučil v tom nic složitého nevidí

Herec Jan Přeučil s manželkou Evou Hruškovou
Herec Jan Přeučil s manželkou Evou Hruškovou
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2022

Herec a pedagog Jan Přeučil (85) se netají tím, že si s manželkou Evou Hruškovou (70) nikdy nelezou na nervy. Jejich recept je poměrně triviální. Prý jen stačí brát život s úsměvem, uvedl to pro ŽivotvČesku.cz a rozpovídal se o letitém manželství, které je v českém showbyznysu příkladné.

Jejich manželství je na první pohled naprosto idylické. Kdykoli spolu někam přijdou, oba se usmívají a vypadají stále zamilovaně. Jan Přeučil přiblížil, že tomu tak je i v jejich soukromí. "Ano, je, nikdy se nehádáme a nelezeme si na nervy," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz charismatický herec, jenž s Evou Hruškovou, představitelkou první filmové Popelky (1969), tvoří pár už dvacet let.

Manželé spolu dokonce založili Divadlo Jana Přeučila a Evy Hruškové, a tudíž je pojí i pracovní povinnosti. Mnohé dvojice by pravděpodobně postihla ponorková nemoc, je dva ale nikoli. "Náš vztah je úsměvný, objevující a tvůrčí. Navíc si stále navzájem děláme radost," svěřil Jan Přeučil redakci ŽivotvČesku.cz svůj recept na šťastný partnerský svazek. Oba se také prý snaží držet motta, že umění života spočívá v užívání si všedního dne.

Herci se sblížili po smrti Přeučilovy předchozí ženy, kterou byla Štěpánka Haničincová (†68). Od té doby spolu žijí a svou lásku oficiálně stvrdili v roce 2004. Jan Přeučil, byť sám bezdětný, díky oběma svým ženám získal početnou rodinu, a dokonce už se stal i dědečkem.

Herec, který je známý ze snímku Bastardi a všech jeho pokračování (čtvrtého dílu se dočkáme letos), se rozpovídal také o svých plánech na léto. "Bude částečně pracovní a částečně odpočinkové. Těším se hlavně na Shakespearovské slavnosti, konkrétně na úspěšnou inscenaci Veselé paničky windsorské od Jiřího Mencla. A pak nás čeká zasloužený odpočinek s celou rodinou na našem oblíbeném řeckém ostrově Thasos," dodal pro redakci ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.