Recept na titul v UFC. Zápasník MMA Jiří Procházka promluvil o cestě bojovníka. Potřebuji tmu, říká

Bojovník MMA Jiří Procházka
Bojovník MMA Jiří Procházka
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2021

Dva zápasy v prestižní organizaci UFC a dvě spektakulární vítězství. Taková je bilance, jakou se zatím může pochlubit český bijec Jiří »Denisa« Procházka (28). Ten nyní popsal, jak se připravuje na dalšího soupeře. "Moje krédo zní: Jít, věřit a dokázat," prozradil pro ŽivotvČesku.cz muž, který se vydal na cestu bojovníka.

Americký ranař Dominick Reyes (31) i švýcarský bijec Volkan Oezdemir (31) už na vlastní kůži poznali sílu a tvrdost českého bojovníka Jiřího Procházky. Ten oba borce ukončil KO a šéf UFC Dan White mu slíbil titulový zápas. V září má proběhnout zápas mezi Polákem Janem Blachowiczem a Gloverem Teixeirou z Brazílie. Právě s vítězem tohoto duelu by se měl Jiří Procházka utkat o pás šampiona. Odborníci předpovídají, že by na konci roku mělo dojít k souboji mezi Procházkou a Blachowiczem.

"Moje krédo zní: Jít, věřit a dokázat," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Procházka s tím, že není důležitý pouze titul, ale také cesta, jak se k němu dostane. Český zápasník k boji přistupuje jako k umění a velmi ho ovlivnila Kniha pěti kruhů od Mijamota Musašiho. "Ta kniha mi určila směr mého života. Myšlenky Mijamota Musašiho mě vedou na cestě bojovníka," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Procházka, který posiluje nejen fyzické tělo, ale také rozvíjí mentální sílu a víru v to, že dokáže velké věci.

Po zápase s Dominickem Reyesem se Jiří Procházka potýkal s velkým zájmem fanoušků i novinářů a nyní cítí, že se potřebuje uklidnit a ztišit.

"Stále věřím, že když do toho šlápnu správným směrem a učiním posun, který mám celou dobu na mysli a motivuje mě jít vpřed, tak titul získáme jednoznačně a s lehkostí. Já se jdu teď zavřít na pár dní do tmy, protože jedině v tichu a klidu jde nalézt čistá motivace přímo od zdroje," oznámil český hrdina na svém instagramovém profilu.

Pobyt ve tmě (terapie tmou) je starobylá léčebná metoda, kdy je člověk na několik dnů izolován od vnějších vlivů. Buď je zcela osamocen, nebo za ním dochází proškolený terapeut. Ve tmě člověk uklidňuje svou mysl a navazuje hlubší kontakt se svým nitrem. Ve tmě může člověk meditovat, bilancovat a napojovat se na duchovní cestu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.