Ředitel ČT podal trestní oznámení na Hanu Lipovskou. Zbabělá kampaň a ostuda, vzkázal Miloš Zeman

Miloš Zeman a Jiří Ovčáček
Miloš Zeman a Jiří Ovčáček
Foto: Petr Horník / Právo / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2021

Generální ředitel České televize Petr Dvořák (56) podal trestní oznámení na radní ČT Hanu Lipovskou (30). Petr Dvořák oznámil, že chce chránit své dobré jméno a pověst České televize. Podle Hradu se jedná o zběsilou kampaň proti Haně Lipovské. "Je ostudné, že se něco takového děje v roce 2021," uvedl Miloš Zeman přes svého mluvčího pro ŽivotvČesku.cz.

"Přistoupil jsem k tomu, že jsem na paní radní Hanu Lipovskou podal oznámení na podezření ze spáchání trestného činu. A to zejména kvůli obvinění, že ji ohrožuji na životě," uvedl na středečním jednání Rady České televize generální ředitel Petr Dvořák.

Hana Lipovská se na dubnovém zasedání Rady České televize objevila s policejní ochrankou a oznámila, že se bojí o život. Policistům také uvedla, že si myslí, že je na ni vytvářen nátlak a že se bojí o své zdraví. Petr Dvořák to označil za nesmysl. Petr Dvořák tvrdí, že Hana Lipovská na jednání rady nevystupuje jako nestranná osoba, což je pro ředitele ČT nepřípustné.

Pro ŽivotvČesku.cz reagoval prezident Miloš Zeman. Ten prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vzkázal, že trestní oznámení považuje za zbabělou kampaň.

"Ostře odsuzujeme zběsilou a zbabělou kampaň proti Haně Lipovské. Je ostudné, že se něco takového děje v roce 2021," uvedl Hrad pro ŽivotvČesku.cz.

Členkou Rady České televize je Hana Lipovská od května 2020. Počátkem letošního dubna Hana Lipovská obvinila ředitele Dvořáka ze střetu zájmů kvůli tomu, že vlastní podíl ve společnosti Gopas, od které si televize objednala školení. Střet zájmů, za který by mu hrozilo odvolání z čela televize, ředitel ČT odmítl. Žádné nedostatky v obchodních vztazích ČT se školící firmou Gopas následně nezjistila dozorčí komise Rady ČT.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.