Rentgen plic a srdce. Muž roku Martin Zach není ani měsíc po covidu stále v pořádku

Muž roku Martin Zach
Muž roku Martin Zach
Foto: Showpix

Na konci roku si prošel zákeřným onemocněním covid-19, které připravilo o život v Česku už téměř 17 tisíc lidí. Řeč je vítězi soutěže krásy z roku 2009, který až na začátku ledna mohl z izolace. "Doposud pociťuji následky onemocnění," řekl pro ŽivotvČesku.cz charismatický Martin Zach (35).

Martin se řadí do rizikové skupiny a měl tak velké štěstí, že měl jen lehčí průběh. "Nic příjemného to nebylo. Bylo to taková středně silná chřipka. A není to ani teď, to mě hodně překvapilo. Pořád bojuji s kašlem a únavou. A to více než měsíc po vyléčení," popsal pro ŽivotvČesku.cz Martin, kterého aktuálně čeká řada vyšetření.

"Musím během následujících dnů podstoupit rentgen plic, srdce, spirometrii a odběry. Trápím se už dlouho a je to otravné," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz sympatický Martin Zach, který během koronavirové krize začal podnikat s kávou.

"Mám několik produktů čerstvě pražené kávy a z prodeje odvádíme deset procent na nadační fond. A protože s kolegou jsme oba handicapovaní, tak od toho se odvíjí i název káv," dodal Martin Zach pro ŽivotvČesku.cz s tím, že epidemie a i nemoc mu jeho podnikání zkomplikovala.

V Česku dál ubývá nových případů nemoci covid-19. V pátek testy odhalily 147 nakažených, o...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu