Reprezentace padla s Ruskem po zbytečných chybách. Jaká panuje nálada v kabině, odhadl Jiří Šlégr

Profimedia
Bývalý hokejový reprezentant Jiří Šlégr
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 21. 5. 2021

V prvním utkání na MS v hokeji česká reprezentace předvedla dobrý výkon, ale snažení týmu srážely individuální chyby, které Rusové dokázali trestat. Porážka 3:4 se určitě slavit nebude, ale není čas na panikaření a temné myšlenky. "Prohráli jsme kvůli momentálním rozhodnutím na ledě, která dělat nemůžeme. Ale negativní bych nebyl. Je důležité se z dnešního zápasu poučit a jít dál," zhodnotil zápas pro ŽivotvČesku.cz fenomenální hokejový obránce a vítěz z Nagana Jiří Šlégr (49).

Jirko, vy jste byl pověstný jako tvrdý obránce, který dělal minimum chyb. Utkání s Ruskem ale bylo právě o chybách a na konci je trochu smolná porážka 3:4. Jak se vám výkon českého týmu líbil?

Hráli jsme od začátku velmi opatrně, nevím, čím to bylo, zřejmě tím, že šlo o první zápas na MS a je tam takové to napětí. Bohužel jsme udělali tři chyby, které nás stály zápas. Byly to věci, kdy máte kotouč jasně pod kontrolou, ale uděláte rozhodnutí, které v ten daný moment není ideální a stojí vás to gól.

U televize to pro fanoušky vypadá jednoduše, že takové chyby se dělat nesmí. Ale co se hráčům honí hlavou na ledě? Vy jste vyhrál olympiádu, Stanley Cup i Mistrovství světa, zkušenostní máte na rozdávání. Zkuste čtenářům vysvětlit, jak k takovým chybám dochází?

Tam byla první chyba, že nám při přesilovce puk přeskočí hokejku. Pak tam byla situace, kdy ujíždí protihráč sám na bránu, my ho doženeme, ale necháme se unést tím, že jsme ho dohnali a už je to »v pohodě«, jenže nevšimneme si, že k brance dojíždí další hráč. Nepovažoval bych to ale za zbrklost. Také tam byla situace, kdy hráč škobrtne za brankou ve chvíli, kdy má jednoznačně puk pod kontrolou... Při posledním gólu to chce obránce zkušeně hodit za jejich branku, nepovede se mu to a Rusové z ničeho dali gól a vyhráli celý zápas... Tak to ve sportu prostě někdy je.

Zdá se, že na Rusy jsme měli, ale utkání nějak »proteklo« mezi prsty. Co se nyní děje v kabině? Jaká tam podle vás panuje nálada? Už v sobotu večer nás čeká utkání se Švýcary, jaký vliv dnešní zápas bude na hráče mít?

Rusko nás nepřehrálo, určitě jsme neprohráli kvůli tomu, že bychom na ně neměli. Prohráli jsme kvůli momentálním rozhodnutím na ledě, která dělat nemůžeme. Takže bych nebyl negativní, je důležité se z dnešního zápasu poučit a jít dál. Šlo o první zápas, čeká nás ve skupině plno utkání, která musíme vyhrát. Já bych dnešní zápas úplně negativně nehodnotil, své si řeknou k zápasu také trenéři, zhodnotí ty chyby... Věřím, že dnešní utkání by s mužstvem nějak černě zacloumat nemělo, spíše může kluky ještě »nakopnout«.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu