Restaurace známá skandálem Faltýnka a Prymuly dostala pokutu. Promluvil mluvčí Chcípl PES

Restaurace, která hostila Faltýnka s Prymulou, dostala pokutu
Restaurace, která hostila Faltýnka s Prymulou, dostala pokutu
Foto: Showpix.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 3. 2021

Provozovatel restaurace Rio's na pražském Vyšehradě už zná výši pokuty za to, že hostil tehdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu (57) a prvního místopředsedu ANO Jaroslava Faltýnka (58). Pokutu 2000 korun udělil pražský magistrát. "Zajímalo by mě, na základě čeho tu pokutu dostali. Provozovatel je podle nás nepostihnutelný," sdělil pro ŽivotvČesku.cz mluvčí iniciativy Chcípl PES David Biksadský.

O schůzce na Vyšehradě bylo napsáno a řečeno mnohé. Kvůli mítinku v uzavřené restauraci v pozici ministra zdravotnictví skončil epidemiolog Roman Prymula a nahradil ho Jan Blatný (50). Pražský magistrát nyní rozhodl, jak výrazně bude provozovatel restaurace Rio's potrestán.

"Provozovateli restaurace Rio's, který umožnil několika známým osobám přístup do prostor restaurace, byla za porušení vybraného vládního usnesení uložena ve správním řízení pokuta dva tisíce korun, která byla zaplacena v celé její výši," odpověděl magistrát na dotaz České televize.

Pro některé občany České republiky se taková penalizace může zdát velmi nízká. Mluvčí iniciativy Chcípl PES, která volá po otevírání hospod a restaurací i v nouzovém stavu, má ale jiný názor.

"Těžko lze pokutovat majitele restaurací, proto je současná praxe taková, že jsou pokutováni hosté. Zajímalo by mě, na základě čeho tu pokutu dostali. Provozovatel je podle nás nepostihnutelný. Na základě zkušeností z těch 1300 podniků plyne, že podniky nejsou pokutovány. Maximálně jsou pokutováni majitelé, že se tam pohybovali bez roušky. Zajímalo by mě, za co tam dostali pokutu. Nouzový stav neumí postihovat právnické osoby. On postihuje pouze fyzické osoby, tím jsme se oháněli celou dobu a pořád nám to procházelo. Hosté nyní dostávají pokutu ve výši od napomenutí a nejvyšší pokutu, kterou já mám na stole, je ve výši 7 tisíc korun," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí iniciativy David Biksadský.

Paradoxní tak je, že vyšší pokutu dostali i nejznámější aktéři mítinku, na který upozornili fotografové deníku Blesk. Roman Prymula i Jaroslav Faltýnek dostali od pražské hygieny za nenasazené roušky při opouštění restaurace třítisícové pokuty.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.