Rey Koranteng si nařídil osobní karanténu. Musím chránit rodinu a kolegy, prozradil moderátor

Populární moderátor Rey Koranteng
Populární moderátor Rey Koranteng
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 11. 2020

Tomu se říká zodpovědnost. Televizní moderátor nejsledovanější tuzemské komerční stanice Rey Koranteng (46) je člověkem, který současnou covidovou epidemii vnímá velmi vážně a nepodceňuje ji. Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, že si nařídil osobní karanténu. "Sice nepatřím do rizikové skupiny, ale vnímám to tak, že nechci nakazit rodinu ani své kolegy," prozradil sympatický moderátor.

Současná opatření v souvislosti s epidemií nejsou nikomu příjemná. Přesto někteří lidé si uvědomují, že jistá míra zodpovědnosti je tím, co může minimalizovat rizika. Mezi ně patří i velmi populární moderátor.

"Nejsem lékař ani epidemiolog a musím věřit tomu, že opatření jsou nastavena tak, že o tom při jejich vzniku přemýšleli. Nemoc beru podobně asi jako všichni. Nepatřím do rizikové skupiny, ale nemoc je nemoc a není dobré nic podceňovat, ale ani přeceňovat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Rey Koranteng, který dlouhé roky tvoří moderátorskou dvojici s pohlednou Lucií Borhyovou.

"Platí pro mě stejná pravidla jako pro všechny v naší zemi. Ale nařídil jsem si takovou soukromou osobní karanténu, kdy se snažím minimalizovat kontakt s dalšími lidmi. Jde o to, abych chránil rodinu a nezavlekl to do práce s ohledem na kolegy," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz populární tvář komerční stanice.

Reye se opatření dotýkají stejně jako všech, i přesto věří, že epidemii se podaří zastavit a život se vrátí do starých kolejí. Mezitím se snaží sportovat. "Jezdím na kole. Hraji badminton, což teď momentálně nejde, ale jinak obecně je sport můj životní styl," dodal pro ŽivotvČesku.cz jeden z nejoblíbenějších televizních moderátorů, který na komerční stanici pracuje už více než čtvrt století.

V televizi Nova Koranteng pracuje prakticky od jejího začátku v roce 1994. Na pozici moderátora u zpravodajského pultíku si musel ale chvíli počkat. Pět let totiž hlásil předpověď počasí. Rey je trojnásobným otcem. S manželkou mají dcery - Vanessu (24), Leontýnu (5) a Sofii (14).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.