Reklama:

Režisér kontroverzní Hry na oliheň potvrdil pokračování příběhu. Druhá série vznikne. Lidé nám nedali na výběr, přiznal

Hra na oliheň
Hra na oliheň
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 11. 2021

Přání seriálových fanoušků se vyplnilo. Jen krátce poté, co v září na Netflixu vyšel jihokorejský seriál Hra na oliheň, jeho příznivci dali najevo touhu po pokračování. Žádná oficiální potvrzení však dlouho nepřicházela a objevovaly se jen spekulace. Těm nyní režisér učinil přítrž a potvrdil, že na druhé sérii se už pracuje.

Reklama:

Seriál Hra na oliheň se stal celosvětovým fenoménem. Ani samotní tvůrci a herci nečekali, že se z jejich díla stane takový hit. Diváci stihli po druhé sérii volat jen dva měsíce a jejich přání už byla vyslyšena. Režisér, který původně nad pokračováním vůbec nepřemýšlel a chtěl příběh uzavřít posledním dílem první řady, potvrdil, že na dalším ději Hry na oliheň se už pracuje.

Reklama:

Poslední díl první řady, v němž se hlavní hrdina rozhodl nenastoupit do letadla, nechal možnosti druhé série otevřené dveře. Vzhledem k tomu, že konec diváky neuspokojil a také k tomu, že se seriál těší takové oblibě, se Netflix rozhodl dát druhé řadě zelenou.

"Byl na nás velký tlak, lidé dávali jasně najevo, co požadují a první řadu nepřestávali vychvalovat. Mám pocit, že i kdyby nikdo z nás nechtěl pokračování udělat, lidé by nám prostě nedali na výběr! Takže ano, mohu potvrdit, že druhá série vznikne. Momentálně se na ní pracuje, ale pouze ve fázi plánování," potvrdil režisér Hwang Dong-hyuk v rozhovoru pro agenturu AP.

Dong-hyuk na Hře na oliheň pracoval dlouhá léta a jeho scénář byl několikrát odmítnut, dokud se ho Netflix neujal. Nad pokračováním tedy ani nepřemýšlel. "Je pravda, že první série má otevřený konec. Já jsem to ale vnímal i jako pěkné uzavření celého příběhu," řekl už před časem pro magazín Hollywood Reporter. Svěřil také, že na žádosti diváků začal přemýšlet nad tím, o čem pokračování bude.

"Některé dějové linie zůstaly bez konce a bez vysvětlení. Například příběh policisty a jeho bratra, Bílého koně. Pokud bude druhá série, tak bych se do jejich vztahu rád více ponořil a prozkoumal ho. Také bych se rád zaměřil na muže v obleku, který hrál s Gi-hunem v metru a dal mu vizitku, která vše rozpoutala. Vím, že to by diváky zajímalo," uvedl režisér Hwang Dong-hyuk s tím, že do detailu zatím nic promyšlené nemá.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: