Režisér Milan Šteidler o úmrtí herečky Ulrike Kotajné: Byla nadaná herečka, zpráva mě zasáhla

Režisér Milan Šteindler
Režisér Milan Šteindler
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2020

Smutnou zprávu o úmrtí herečky Ulrike Kotajné (†49), která se divákům zapsala do povědomí jako krásná Vendy v komedii Pějme píseň dohola nebo ve filmu O život, ve kterém si zahrála pod režisérkou taktovkou Milana Šteindlera. Podle dosavadních informací zemřela v neděli 8. listopadu. "Vím o tom, je mi to velmi líto," řekl pro ŽivotvČesku.cz režisér.

Zpráva o úmrtí půvabné herečky zasáhla řadu jejích kolegů. "Sbohem… a zůstanou vzpomínky a fotografie a zůstane cit. Ulrike Kotajná, navždy odešla. 8. 11. 2020," napsal na svém oficiálním profilu smutnou zprávu herec a dabér Filip Čáp, který s herečkou studoval na konzervatoři.

"Ulriky mi je moc líto. Byla to fajn a nadaná herečka. Dozvěděl jsem se to z médií. Hrála ve filmu O život postavu Elen. Natáčení s ní bylo moc fajn. Na place byla legrace. Bylo to natáčení, které bylo postavené hodně na úrovni kamarádství. A Ulrika do té naší party bezvadně zapadla. Ať odpočívá v pokoji," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec a režisér Milan Šteindler, který herečku obsadil snímku z roku 2007 s názvem O Život.

Zatím není jasné, co se stalo a proč život krásné a talentované Ulriky Kotajné vyhasl v jejích nedožitých padesáti letech. V komentářích na profilu Filipa Čápa se objevily informace o tom, že zemřela už v sobotu 7. listopadu, ale proč filmový svět přišel o mladý a nadějný talent zatím nikdo neví. Herečka ztvárnila mimo jiné roli zdravotnice Vendy v komedii Jana Hřebejka (53) a Petra Jarchovského (54) Pějme píseň dohola a diváci ji mohou znát také z filmu O život z roku 2007.

Upřímnou soustrast vyjádřila řada hereckých kolegů a přátel, mezi nimiž byla i oblíbená herečka Bára Kodetová (50). "Spolužačka z konzervatoře Ulrike Kotajná 8. 11. odešla. Jako první z nás… R.I.P.," napsala v reakci na náhlý odchod Ulrike Kotajné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.