Richard Krajčo opět na výsluní. Skladba Hned teď je druhá nejhranější v Česku

Richard Krajčo má na svém kontě opět fenomenální hit.
Richard Krajčo má na svém kontě opět fenomenální hit.
Foto: Archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2020

Po veleúspěšné písni Hvězdáři, která má na YouTube už přes 3,5 milionu zhlédnutí, přichází Kryštof s veselou taneční písní Hned teď (buď světlometem), na které spolupracovaly vedle Richardovy dcery Jasmínky také největší hvězdy TikToku a Instagramu. Opět si kapela může odškrtnout, že jde o další z řady úspěšných rádiových hitů. V auditovaném žebříčku nejhranějších rádiových skladeb IFPICR.cz obsadila druhou pozici po týdnu od vydání.

Píseň vznikla jako reakce na situaci, v níž se celý svět nachází. Skladba Hned teď přináší do dnešní doby radost, zpěv, tanec a veselí. „Písnička vznikla v lednu dětském pokoji, když jsem nejmladší dceři ladil kytaru. Na začátku února pak část kapely odletěla do Londýna, kde vzniklo pod taktovkou producenta Yaoda Neva demo, které jsme měli původně dotočit na podzim, ale když přišly Corona události a já viděl, jak se mnoho lidí kolem hroutí do depresí a bojí se co přijde, napsal jsem text o tom, že je potřeba myslet na lepší zítřky a nenechat se semlít,“ přiblížil vznik písně Richard Krajčo, kterého těší, že se veselé tóny písně zabydlely v uších posluchačů.

Mimořádně talentovaného hudebníka čeká několik zastávek, které budou přínosem pro druhé. Ve čtvrtek 16. dubna od 17 hodin bude na Impulsu k poslechu další živé vysílání, v němž Krajčo s manželkou Karin Babinskou uvedou svoje „Kecičky a písničky“ ve prospěch pomoci malému, nemocnému Oliverovi. 

"Chceme pomoct Oliverovi, který trpí spinální svalovou atrofií. Čas běží a je potřeba do měsíce vybrat 34 milionů korun. Věřím, že v takových situacích se umíme semknout a pomoci. O tom bude i naše vysílání," řekl portálu Život v Česku oblíbený hudebník. Více o pomoci pro Olivera najdete ZDE.

Další zastávkou Krajča je sobotní účast v projektu Pod okna. Jde o čtyři koncerty v zahradách či dvorech domovů seniorů v Praze a středních Čechách, která je zaměřená na pomoc a odlehčení situace pro nejstarší ročníky. Zároveň nejrizikovější skupinu koronarové epidemie v Česku. "Kromě hudby dostanou roušky, občerstvení, přehrávače, desky a audioknihy. Zkrátka vše, aby v izolaci měli lidé, kteří celý život pracovali proto, aby my se měli lépe jako národ, nějaké rozptýlení. Těším se na ně," dodal Richard Krajčo pro portál Život v Česku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.