Řidič BMW, který připravil čtyřletou dívku o rodiče, měl údajně v protisměru na tachometru 180 km/h

Nehoda si vyžádala lidské životy.
Nehoda si vyžádala lidské životy.
Foto: hzscr.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2020

Rychlá jízda se stala osudnou šestadvacetiletému Petrovi N., který v neděli dopoledne se svým BMW na Hradecku se tragicky střetl s jiným osobním vozem. V něm cestoval pár s malým dítětem. Připravil o život sebe a oba rodiče z dalšího vozu. Čtyřleté dítě museli záchranáři oživovat a transportovat do nemocnice, kde bojuje o život.

Podle informací z vyšetřování, se řidič bílého BMW na rovné silnici začal v nedovolené rychlosti předjíždět a v protisměru narazil do protijedoucí Škody Octavie. Na místě zemřeli tři lidé. Přežilo jen dítě díky včasné pomoci záchranářů. Podle deníku Blesk jel nepovolenou rychlostí.

V době tragédie jel ještě rychleji. „Předjížděl kamaráda, bral to levým pruhem okolo 180 km/h a už se nedokázal vrátit do pravého,“ přiblížil známý svědka nehody na Facebooku.

Dítě bojuje o život

Následně vůz začal hořet. “Dítě transportoval vrtulník do nemocnice ve velmi vážném stavu,“ uvedl mluvčí záchranářů Ivo Novák. Dítě, které nehodu přežilo, aktuálně bojuje o život. “Je napojena na umělou plicní ventilaci,“ uvedl pro Blesk mluvčí hradecké nemocnice Zdeněk Tušl. 

Petr N., syn vlivného východočeského podnikatele, už v minulosti se svým vozem havaroval. Ani to ho neodradilo od rychlosti. Údajně přišel na čas o papíry. Uživatelé sociálních sítí upozorňují na video, které Petr N. nahrál na internet krátce před nehodou. V něm je vidět, jak se obcemi řítí rychlostí 130 km/h.

Mladík se nepoučil ani z neštěstí, kdy jeho matka zemřela před lety na stejné silnici jako on vinou nezodpovědného šoféra. „Zemřela kvůli opilému řidiči, a proto jsem mu i říkal, že tím spíš má jezdit opatrně. Psal, že jezdí rychle, ale že to má v ruce,“ poznamenal pro deník Blesk muž, který Petra N. znal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.