Řidič BMW, který zabil rodiče čtyřleté holčičky, už v minulosti boural a údajně přišel o řidičák

Nehoda si vyžádala lidské životy.
Nehoda si vyžádala lidské životy.
Foto: hzscr.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2020

Rychlá jízda se stala osudnou šestadvacetiletému Petrovi N., který v neděli dopoledne se svým BMW na Hradecku se tragicky střetl s jiným osobním vozem. V něm cestoval pár s malým dítětem. Připravil o život sebe a oba rodiče z dalšího vozu. Čtyřleté dítě museli záchranáři oživovat a transportovat do nemocnice, kde bojuje o život.

Podle informací z vyšetřování, se řidič bílého BMW na rovné silnici začal v nedovolené rychlosti předjíždět a v protisměru narazil do protijedoucí Škody Octavie. Na místě zemřeli tři lidé. Přežilo jen dítě díky včasné pomoci záchranářů.

Následně vůz začal hořet. "Dítě transportoval vrtulník do nemocnice ve velmi vážném stavu,“ uvedl mluvčí záchranářů Ivo Novák. Dítě, které nehodu přežilo, aktuálně bojuje o život. "Je napojena na umělou plicní ventilaci,“ uvedl pro Blesk mluvčí hradecké nemocnice Zdeněk Tušl. 

Mladík v minulosti boural, miloval rychlost

Petr N., syn vlivného východočeského podnikatele, už v minulosti se svým vozem havaroval. Ani to ho neodradilo od rychlosti. Údajně přišel na čas o papíry. Uživatelé sociálních sítí upozorňují na video, které Petr N. nahrál na internet krátce před nehodou. V něm je vidět, jak se obcemi řítí rychlostí 130 km/h.

Mladík se nepoučil ani z neštěstí, kdy jeho matka zemřela před lety na stejné silnici jako on vinou nezodpovědného šoféra. „Zemřela kvůli opilému řidiči, a proto jsem mu i říkal, že tím spíš má jezdit opatrně. Psal, že jezdí rychle, ale že to má v ruce,“ poznamenal pro deník Blesk muž, který Petra N. znal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.