Řidič BMW nezvládl řízení. Tragická nehoda u Černožic si vyžádala tři oběti, dítě je v umělém spánku. Vůz hořel

Nehoda si vyžádala lidské životy.
Nehoda si vyžádala lidské životy.
Foto: hzscr.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2020

Další z dopravních nehod si vyžádala lidské životy. K velmi vážné nehodě u Černožic na Královéhradecku byli vysláni v neděli dopoledne hasiči ze stanice Jaroměř. Sedmadvacetiletý řidič BMW pravděpodobně nezvládl předjíždění na rovném úseku. Zemřel on a dva lidé v protijedoucím voze. V něm jelo i čtyřleté dítě, které je nyní s vážnými zraněními v nemocnici.

Neštěstí se stalo na silnici č. 33 na úseku mezi Černožicemi a Jaroměří. Došlo ke střetu dvou osobních vozidel, z nichž jedno začalo po nárazu hořet.

Na místě spolupracovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně letecké záchranné služby. Nehoda si bohužel vyžádala celkem tři oběti, jedna nezletilá osoba byla zraněna a transportována do zdravotnického zařízení.

Jaroměřská jednotka zlikvidovala požár jednoho zasaženého vozidla, zajistila místo události a pomáhala zdravotnickým záchranářům s poskytováním první pomoci.

Dítě bojuje o život

Řidič osobního auta značky BMW jedoucí směrem od Jaroměře na přímém úseku s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a po předjíždění nejel při pravém okraji silnice svého jízdního pruhu. V protisměru se čelně střetl s protijedoucím osobním autem značky Škoda Octavia, jedoucím od Hradce Králové,“ uvedla pro portál iDnes.cz mluvčí hradecké policie Alena Kacálková.

Protože se nehoda stala v úseku, kde prochází v těsné blízkosti komunikace i železnice, projížděly na žádost velitele zásahu vlaky v místě se sníženou rychlostí. Komunikace č. 33 byla po celou dobu uzavřena, provoz byl obnoven po 15. hodině. 

Čtyřleté dítě je těžce zraněné a zůstává v umělém spánku. Je stabilizované. Čeká je řada zákroků. Další dny ukáží,“ uvedl pro portál lékařský náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Zřejmě vysoká rychlost byla příčinou nehody, kdy řidič BMW havaroval v sobotu časně ráno n...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.