Reklama:

Řidič BMW nezvládl řízení. Tragická nehoda u Černožic si vyžádala tři oběti, dítě je v umělém spánku. Vůz hořel

Nehoda si vyžádala lidské životy.
Nehoda si vyžádala lidské životy.
Foto: hzscr.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2020

Další z dopravních nehod si vyžádala lidské životy. K velmi vážné nehodě u Černožic na Královéhradecku byli vysláni v neděli dopoledne hasiči ze stanice Jaroměř. Sedmadvacetiletý řidič BMW pravděpodobně nezvládl předjíždění na rovném úseku. Zemřel on a dva lidé v protijedoucím voze. V něm jelo i čtyřleté dítě, které je nyní s vážnými zraněními v nemocnici.

Reklama:

Neštěstí se stalo na silnici č. 33 na úseku mezi Černožicemi a Jaroměří. Došlo ke střetu dvou osobních vozidel, z nichž jedno začalo po nárazu hořet.

Na místě spolupracovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně letecké záchranné služby. Nehoda si bohužel vyžádala celkem tři oběti, jedna nezletilá osoba byla zraněna a transportována do zdravotnického zařízení.

Jaroměřská jednotka zlikvidovala požár jednoho zasaženého vozidla, zajistila místo události a pomáhala zdravotnickým záchranářům s poskytováním první pomoci.

Dítě bojuje o život

Řidič osobního auta značky BMW jedoucí směrem od Jaroměře na přímém úseku s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a po předjíždění nejel při pravém okraji silnice svého jízdního pruhu. V protisměru se čelně střetl s protijedoucím osobním autem značky Škoda Octavia, jedoucím od Hradce Králové,“ uvedla pro portál iDnes.cz mluvčí hradecké policie Alena Kacálková.

Protože se nehoda stala v úseku, kde prochází v těsné blízkosti komunikace i železnice, projížděly na žádost velitele zásahu vlaky v místě se sníženou rychlostí. Komunikace č. 33 byla po celou dobu uzavřena, provoz byl obnoven po 15. hodině. 

Čtyřleté dítě je těžce zraněné a zůstává v umělém spánku. Je stabilizované. Čeká je řada zákroků. Další dny ukáží,“ uvedl pro portál lékařský náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: