Řidička Fordu Focus dostala pokutu 22 tisíc korun. »Letěla« po silnici rychlostí 703 km/h

Žena měla svištět závratnou rychlostí.
Žena měla svištět závratnou rychlostí.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 7. 2020

Když otevřela řidička Fordu Focus obálku od úřadů a přečetla si uloženou pokutu za rychlost ve výši 847 eur, v přepočtu více než 22 tisíc, musela být v šoku. Podle pravděpodobně chybného měření radaru ve městě Ancona uháněla po silnici 703 km/h. Tamní rychlostní limit je 70 km/h. Podobný případ jen s jinou zápletkou se stal ale i v Česku...

Italská média zveřejnila kauzu, kdy nejmenovaná řidička měla v italském městě Ancona 24. dubna prosvištět kolem radaru rychlostí 703 km/h na sedmdesátce.

Takovou rychlost by pochopitelně nedosáhla zatím z žádného sériově vyrobeného vozu. Šlo o chybné měření. Jenže... Případ lidově řečeno smeten ze stolu být nemůže, nyní se musí dotyčná odvolat.

Giovanni Strologo, mluvčí tamního výboru pro dodržování pravidel silničního provozu, uvedl na svém Facebooku radu pro řidičku.

Řidiči doporučuji, aby se odvolal, jinak bude muset zaplatit pokutu 847 eur, protože jiný způsob zrušení vydaného rozhodnutí není přípustný,” uvedl.

Dodal ale, že chyba není na straně řidičky, ale povinností městské policie je kontrolovat odesílané zprávy.

Podobný případ v Česku

Podobný případ se zcela jiným koncem se stal i v Česku. Řidiči byla naměřena v roce 2017 v dálničním tunelu na D1 v Klimkovicích u Ostravy rychlost 253 kilometrů za hodinu. Ta byla naměřena správně. Podle odborníků je taková rychlost v tunelu doslova kaskadérským kouskem. Řidič ale vyvázl oproti řidičce focusu bez trestu. Důvodem tehdy bylo, že rychlost radar naměřil v testovacím režimu, kdy údaje nebyly posílány policii. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.