Rigsby ze seriálu Mentalista: Owain Yeoman je ještě větší fešák. Nechal si narůst vousy a zmužněl

Profimedia/©CBS/Courtesy Everett Collection
Zleva herci Owain Yeoman, Simon Baker a Tim Kang
Foto: Profimedia/©CBS/Courtesy Everett Collection
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 6. 2021

Na podzim roku 2008 se na televizních obrazovkách poprvé představil Mentalista, seriál z policejního prostředí, který si rychle získal obrovskou popularitu po celém světě. Jednoho z detektivů vyšetřovacího týmu CBI Waynea Rigsbyho si zahrál britský herec Owain Yeoman (42), který od dob vysílání přirozeně zestárl. Jakožto »čtyřicátník« je vyzrálejší, ale s přibývajícím věkem stále pohlednější.

Rodák z malého městečka Chapstow ve Walesu absolvoval s vyznamenáním Brasenose College na Oxfordské univerzitě a také prestižní Královskou akademii dramatického umění v Londýně, původně však plánoval studia účetnictví na Harvardu. Ovšem jak se říká: Člověk míní, život mění. Jeho první herecký konkurz proběhl do velkofilmu Trója a hned byl úspěšný - režisér Wolfgang Petersen ho obsadil do role kapitána trojské armády. I když následovaly další menší postavy, největší úspěch zaznamenal díky roli agenta CBI Waynea Rigsbyho v kriminálním seriálu Mentalista.

"Vypadáme s Rigsbym podobně, máme stejné tělo a vlasy, ale vyjadřuji se lépe než on. Nechtěl jsem z něj udělat stereotypní postavu policisty, který je uhlazený. Myslím, že je mi podobný v tom, že je trochu »emocionální dyslektik« - ve své práci je dobrý, ale chybí mu sebejistota. Chce dívku, ale neví, jak ji získat. Takovou zkušenost mám i já. Jediné, čeho trochu lituju v rámci ztvárnění jeho postavy, je skutečnost, že hodně jí. Ale při natáčení seriálu se ze mě stal vegetarián," sdělil Owain Yeoman v rozhovoru pro web Eonline.com.

Úspěch Mentalisty vidí hned v několika věcech. "Je to procedurální show, kde nevadí, že si děláte srandu z procedurálních věcí. Také diváci nemusí sledovat každou epizodu, aby jim něco neuniklo. U seriálů jako Ztracení, které jsem miloval, stačilo zmeškat jednu epizodu a opravdu jste byli ztraceni," dodal sympatický Brit, který ztvárnil policistu z týmu vyšetřovatelů.

Po necelých 13 letech od vysílání prvního dílu Mentalisty se Owain Yeoman přirozeně změnil a zestárl. Ale roky navíc mu prospěly. Zmužněl, nechal si narůst vousy a stále zůstává pohledným mužem, při jehož úsměvu se ženám a dívkám podlamují kolena. Herec už ale není volný. V září 2013 se během soukromém obřadu v Malibu oženil s designérkou šperků Gigi Yallouzovou, provdanou Yeomanovou, s níž má roční dceru Ever Belle, jak informoval magazín People.

Jakubovi Štáfkovi (32), představiteli fotbalisty Julia »Laviho« Lavického ze seriálu Vyšeh...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu