Říkají o nás, že jsme pár. Dívka z fotky s Andrejem Babišem mladším prozradila, proč přijel pomáhat Moravě

Andrej Babiš mladší a Petra Šteflovičová
Andrej Babiš mladší a Petra Šteflovičová
Foto: Se svolením Petry Šteflovičové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 7. 2021

Syn českého premiéra Andreje Babiše (66), který hraje ústřední roli v tzv. kauze Čapí hnízdo, žil dlouho ve Švýcarsku. Náhle se ale Andrej Babiš mladší (38) objevil na jihu Moravy a pomáhá v obcích, které poničilo tornádo. Na mnoha fotkách mu společnost dělá výrazná blondýna Petra Šteflovičová (23). Mnozí lidé si myslí, že dvojice tvoří pár. Petra Šteflovičová pro ŽivotvČesku.cz vysvětila, že právě ona »přivezla« Babiše juniora na Moravu. "Andy mi napsal, že se ho to neštěstí hodně dotklo a že by rád přijel, ale že si myslí, že by ho lidé z Moravy nepřijali, protože je synem premiéra. Já mu říkala, ať toto neřeší, že na Moravě všichni lidi bojují za spravedlnost," popsala první kontakt pro ŽivotvČesku.cz.

Andrej Babiš mladší, který je synem první Babišovy manželky Beaty Adamovičové, se nečekaně objevil na jihu Moravy. Před týdnem začal pomáhat ve vesnicích, které poničilo tornádo a na několika fotkách parodoval svého otce a ministryni financí Alenu Schillerovou.

"Bylo trapné a smutné, jak se tam vládní činitelé znuděně váleli téměř na chodníku a místo alespoň morální pomoci lidem tam žertovali a koukali do mobilu. Podobné chování by lidé neměli jen tak ignorovat," řekl Babiš junior pro ŽivotvČesku.cz s tím, že za parodování svého otce se rozhodně nestydí. "Nevidím v tom nic kontraproduktivního, naopak," upřesnil Andrej Babiš mladší. Na fotkách mu společnost dělá mladá žena, o které si část veřejnosti myslí, že je jeho přítelkyní. Petra Šteflovičová pro ŽivotvČesku.cz vysvětlila, jaký vztah se synem premiéra má.

Andrej Babiš mladší byl dlouhé roky až mýtickou postavou, ale najednou se objevil na Moravě, kde s lopatou a kolečkem odklízí pozůstatky po řádění tornáda. Nikdo nečekal, že syn premiéra bude v zaprášeném oblečení odvážet suť a pomáhat obyčejným lidem, kteří často přišli o všechno. Na Moravu jste ho prý pozvala vy. Jak se to povedlo zorganizovat?

Moje rodina pochází přímo z Moravské Nové Vsi, která byla tornádem hodně poničena. U nás na domě to vzalo dvě střechy, spadlo celé patro, mamka má zničené auto, zasáhlo nás to hodně, ale jsou na tom lidi i hůř... Já natočila celou řadu videí a udělala jsem plno fotek a snažila se dostat do světa, že potřebujeme pomoci. Video, které sdílela i jedna herečka, mělo velký dosah. Pro mě to byl impuls, že točit videa má smysl. Jedno moje video jsem poslala také Andymu (tak Petra Šteflovičová oslovuje Andreje Babiše mladšího, pozn. red.). Já jsem mu říkala, co se stalo s premiérem, když tu byl, že kolem mě jen tak prošel a ani mě nepozdravil. Já se o politiku nezajímám, nevidím na politice nic dobrého. Ale šla jsem po ulici a proti mně šel pan premiér, kolem jeho ochranka, ještě tam byla paní Alena Schillerová. Tak jsem ho oslovila, on ale nic, díval se do země, to samé paní Schillerová. Mně to zas tak nevadilo, ale pak jsem četla v novinách, jak se tam píše, že tady na Moravě pomoc nepotřebujeme, že práce není, ať dobrovolníci nejezdí... To už mě vážně naštvalo. Tak jsem začala točit videa, jak to na Moravě skutečně vypadá, poslala jsem to Andymu a začali jsme si psát.

Chápu tedy dobře, že vy jste se neznali? Že vás vlastně spojilo až tornádo?

Neznali jsme se, toto byl náš první kontakt. Já žila tři roky na Daytona Beach na Floridě. Tam je letecká akademie, kterou Andy studoval. On tam ale studoval v době, kdy já byla ještě hodně mladá. Věděla jsem o tom, ale neznali jsme se. Když jsem byla na střední škole, tak jsem začala sledovat tzv. kauzu Čapí hnízdo, to se mě hodně dotklo a začala ho sledovat. To video, které jsem poslala Andymu, tak jsem poslala spoustě jiným osobnostem v Česku, aby to lidi sdíleli, aby se zabránilo dezinformacím, že žádnou pomoc nepotřebujeme. Nikdo to ale stejně nesdílel. Jediný, kdo se ozval, byl Andy.

Počkejte, on vám napsal, ať připravíte lopatu a kolečko, že letí na Moravu?

Tak to samozřejmě nebylo. My jsme si začali psát a posílat hlasové zprávy. On mi napsal, že se ho to neštěstí hodně dotklo a že by rád přijel, ale že si myslí, že by ho lidé z Moravy nepřijali, protože je synem premiéra. Bál se, jak by ho lidé přijali. My jsme pak spolu měli hodinové telefonáty a já mu říkala, ať toto neřeší, že na Moravě všichni lidi bojují za spravedlnost a že ať přijede. Mě nezajímá, co dělá Babiš starší jako premiér, nemohu ale pochopit, co mohl vlastní táta udělat synovi, to prostě nechápu... Takže jsem nakonec Andyho přemluvila, ať se nebojí a na Moravu přijede.

A on opravdu přijel. Dorazil sám?

Přijel sám, vyzvedla jsem ho autem na letišti ve Vídni a dovezla ho do Moravské Nové Vsi. Začali jsme pomáhat, kde bylo třeba, každý den jsme spali na jiném místě různě po kamarádech... Přijel v neděli, takže na Moravě je týden. Pracujeme, povídáme si, jíme, odklízíme suť...

Andrej Babiš mladší je kvůli kauze Čapí hnízdo hodně sledovanou osobou. O rozhovor s ním se snažila řada novinářů... Kontaktovali vás novináři? Už jste poskytla nějaké rozhovory?

Žádný rozhovor jsem nedávala, žádný novinář neřešil, kdo je to ta holka vedle premiérova syna.

Zeptám se přímo, vy jste partneři?

S Andym se tomu smějeme, řada lidí si to myslí a říkají to, ale máme vztah jako brácha a sestra... Upřímně řečeno, mě přitahují ženy.

Takže se z vás stali tedy kamarádi? Na těch fotkách to totiž vypadá, že k sobě máte opravdu hodně blízko...

Řekla bych, že jsme velmi blízcí kamarádi. Na to, že se známe opravdu krátce, tak bych řekla, že je to opravdu hluboké přátelství. Naše životní osudy se hodně prolínají a máme hodně společného.

Hodně si vyprávíte? O minulosti? O tom, jaký má vztah s otcem? Myslíte si tedy, že dnes znáte příběh Andreje Babiše mladšího opravdu dobře?

Ano, je to tak. Myslím si, že znám.

Koho napadlo, že budete parodovat na fotkách z Moravy premiéra a ministryni Alenu Schillerovou? Byl to váš nápad? Nebo s tím přišel Andrej Babiš mladší?

Napadlo to mě. Tedy napadlo to z části mě a z části mého kamaráda, který je dokumentární režisér. Já tu myšlenku v hlavě měla, ale on ji vyslovil nahlas. Já mu totiž říkala, že chci udělat nějakou fotku, která bude bomba a tu parodii už jsem v hlavě měla. Já bych ráda jednou natočila o Andym film, jak to celé bylo, natočit film, aby se ta spravedlnost ukázala. Víte, mně je úplně jedno, že jeho otec je politik, já chci natočit film o tom, co mu táta udělal. Andy si tu spravedlnost zaslouží.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.