Riziko koronaviru nepodceňuji. Zemřel mi na covid-19 bratranec, říká otevřeně Jiří Kajínek

Jiří Kajínek
Jiří Kajínek
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 1. 2021

Jiří Kajínek (59) je plně přesvědčen, že koronavirus rozhodně není nicotná chřipečka. V závěru roku se dozvěděl velmi smutnou zprávu, že jeho rodinný příslušník onemocnění covid-19 podlehl. "Zemřel mi bratranec a já i má partnerka patříme do rizikové skupiny, možnost nákazy vůbec nepodceňujeme," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, kterému před více než třemi udělila hlava státu po 23 letech ve vězení milost.

Jiří Kajínek má v současnosti největší obavy o svou osudovou ženu - lékařku Magdu Gubovou. Před časem partnerka Jiřího Kajínka přiznala, že jí lékaři diagnostikovali chronickou leukémii. A tak na sebe dává zejména teď, kdy epidemie sílí, velký pozor.

"Letos to bylo kvůli koronaviru a zdraví paní doktorky u nás bez návštěv. Nepodceňujeme riziko nákazy a snažíme se chránit. Na koronavirus mi zemřel v závěru roku bratranec, což mě samozřejmě zasáhlo a teď si dokáži představit, co je to za zákeřný vir. Všichni to brali na lehkou váhu na jaře a je třeba připomenout, že zlehčovat to není dobré. My jsme s paní doktorkou riziková skupina, navíc partnerka má sníženou imunitu kvůli svému zdravotnímu stavu. Je to vážná věc a proto se chráníme a nepodceňujeme to," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek, který věří, že proočkování populace může přinést více klidu zejména pro lidi, kteří jsou v rizikové skupině.

I když Jiří Kajínek přišel o blízkého člověka, letošní Silvestr oslavil. Umírněně. "Silvestr jsme měli ve dvou s paní doktorkou. A nesmím zapomenout na naší fenku Šaunu. Takže jsme v takové sestavě přivítali v poklidném duchu nový rok. A naše Šauna je skvělá v tom, že jí nevadí výbuchy z petard, takže bylo o starost méně," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.