Robert Šlachta za nás schytával mediální facky, říká místopředseda Přísahy Tomáš Sochr. Popsal, jak řeší stres z voleb

Místopředseda hnutí Přísaha Tomáš Sochr
Místopředseda hnutí Přísaha Tomáš Sochr
Foto: Se svolením Tomáše Sochra
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 9. 2021

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny proběhnou už za necelé čtyři týdny a předvolební boj se tak naplno rozjel – debaty, kampaně a získávání potenciálních voličů. V lednu letošního roku vzniklo hnutí Přísaha, jehož nejvýraznější tváří je bývalý elitní policista Robert Šlachta (50). Spoluzakladatelem je také bývalý detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Tomáš Sochr, který pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak se brání mediálnímu tlaku a co pro něj hnutí Přísaha znamená. "Musím říct, že jsem v mnoha směrech až překvapen, jak tlak neustále stoupá a je to více intenzivní," řekl.

Nováčkem na politické scéně se stalo hnutí Přísaha, které v lednu letošního roku vzniklo pod vedením bývalého ředitele ÚOOZ Roberta Šlachty a jeho blízkého kolegy z policejního útvaru a současného místopředsedy Přísahy Tomáše Sochra. Jejich ambice jsou měsíc před volbami jasné – překonat potřebnou hranici pěti procent a získat mandát v Poslanecké sněmovně.

"Samozřejmě jsme čekali, že to nebude úplně jednoduché. Musím říct, že jsem v mnoha směrech až překvapen, jak tlak neustále stoupá a je to více intenzivní. Ale popravdě to příliš nestačíme vnímat, protože jsme pořád na cestách a mezi lidmi v kontaktní kampani. Člověk se tím ani moc nezabývá. Soustředíme vše na kontakt s lidmi, a protože jich za námi chodí opravdu hodně a vyjadřují nám podporu, což je od nich milé, považuji to asi za jednu z věcí, jak trochu odbouráváme ten tlak a stres. Je to samozřejmě příjemné, když slyšíte z řad lidí na stáncích, že náš vstup do politiky byl dobrým krokem. Podporují nás, což přispívá k tomu, že jsme nabití pozitivní energií. Pozitivní zpětná vazba převažuje a velmi nám to pomáhá," řekl Tomáš Sochr pro ŽivotvČesku.cz s tím, že s předsedou Přísahy má velmi dobré vztahy a jsou přátelé už řadu let.

S Robertem Šlachtou ho pojí nejen pracovní minulost, ale také podobný náhled na svět. "Sloužil jsem s ním hodně let nejen u policie, ale také u celní správy. Byl přesně tím člověkem, který za nás jakožto své podřízené chytal všechny »mediální facky« a byl pro nás oporou. Na tlak je zvyklý, asi více než my, kteří jsme nováčci. Dělali jsme sice citlivé kauzy, kde na nás byl vyvíjen tlak, ale pan Šlachta jako ředitel útvaru musel vše ustát. Znám ho coby bývalého šéfa, začínali jsme spolu už v roce 2008, kdy to bylo čistě o vztahu podřízeného a nadřízeného. Ale postupem času se z nás stali velmi dobří přátelé. Znám ho i z lidské stránky a vím, že je to člověk, který vždy dodrží své slovo. Co řekne, to platí a nikdy neuhne," dodal spoluzakladatel hnutí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.