Rocková babička stárne důstojně a je plná energie. Tina Turnerová prozradila recept na úspěch

Zpěvačka Tina Turnerová
Zpěvačka Tina Turnerová
Foto: Showpix.cz

Tina Turnerová (81) byla nejpopulárnější rockerkou v 80. letech a hudba je její celoživotní láskou. Dnes se jí věnuje jen rekreačně a užívá si zaslouženého důchodu ve Švýcarsku, kde žije s manželem. Rocková babička stárne s důstojností a energií a prozradila, jak tráví svůj volný čas a jaká je její rada pro mladé lidi.

Hity jako Simply the Best nebo Golden Eye patří mezi nejznámější písně rockové divy Tiny Turnerové, která byla v 80. letech ženským idolem svého žánru. Už v dobách kdy vystupovala dostala přezdívku rocková babička, tu si drží dodnes.

Tina byla velmi energická do posledních chvil své aktivní kariéry a elán ji neopouští ani ve Švýcarsku, kde si dnes dopřává odpočinku. "Relaxuji a soustředím se na sebe. Víc čtu a sama píšu knihu a své duchovní cestě životem, užívám si, že tu jsem,“ řekla zpěvačka v rozhovoru pro magazín Harvard Business Review.

Turnerová přežila mrtvici a úspěšně porazila rakovinu, na tyto negativní zkušenosti ovšem kouká jako na významnou součást posílení své psychiky. „Některé problémy se mohou zdát neřešitelné, ale je na každém, jak se k nim postaví. Já jsem se kvůli nim stala lepší verzí sebe samotné,“ vysvětlila rocková babička svou cestu.

Do Švýcarska se Tina přestěhovala proto, že jde o pro ni velmi spirituální místo. "Vždy jsem na tuto zemi cítila určité napojení. Bydlím kousek od pastvin a dobíjí mě to tu energií, cítím neuvěřitelný vnitřní klid a spojení s přírodou i se sebou samotnou,“ řekla duchovně založená Turnerová.

Někteří lidé by ji už podle věku uvedeného v dokladech automaticky zařadili do kategorie s...

Dnes už odpočívající rockerka se podělila i o radu, jak se stát úspěšným. "Pokaždé k sobě buďte upřímní, tvrdě pracujte a spoléhejte se sami na sebe. Hlavně se ale nikdy nevzdávejte svých snů,“ doplnila Tina Turnerová své moudro.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.