Rodina chlapce, který skončil po operaci mandlí v kómatu, chce po pardubické nemocnici 22 milionů. Stále nedošlo k dohodě

Reprofoto ČT
Reprofoto ČT
Foto: Rodina stále čeká na odškodné
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2020

Rodina chlapce, který má po operaci mandlí v Pardubické nemocnici v roce 2017 a následných komplikacích poškozený mozek a skončil v bdělém kómatu, je nespokojena s tím, že ani po třech letech nebyla s nemocnicí uzavřena dohoda o odškodnění.

Společnost Nemocnice Pardubického kraje uvedla, že v hlavních bodech panuje oboustranná shoda a smlouva by měla být uzavřena během týdnů. Otec chlapce ale v postup nemocnice nemá důvěru.

"Stále není nic podepsáno, Dokud to nebude černé na bílém, stát se může cokoliv," uvedl otec dítěte.

Podle rodiny nemocnice zanedbala své povinnosti. Když chlapec čtyři dny po operaci začal masivně krvácet a matka jej přivezla na ambulanci ORL, nedostalo se mu včas ošetření. Chlapec skončil v bezvědomí a v důsledku těžkého poškození mozku z nedostatku kyslíku zůstává v kómatu.

První zástupce rodiny Mario Švehelka uvedl, že dohoda je na spadnutí. "Ústně jsme se na tom shodli. Příští týden by mi měli poslat další verzi dohody, tak uvidíme. Ďábel bývá skrytý v detailu," řekl advokát.

Rodiče požadovali 22 milionů korun, nemocnice jim nabízela 15,5 milionu korun. Výše odškodného zůstává neveřejná.

Minulý rok rodina dostala zálohu šest milionů korun. "Zatím jsem na peníze nesáhl, jsou na zvláštním účtu. Zatím nic není dořešeno a čekáme, jak to dopadne," řekl otec chlapce.

Policie kvůli případu obvinila lékařku a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Obvinění čelí také Pardubická nemocnice. Případ vyšetřuje kvůli možné podjatosti královéhradecká policie, podle mluvčí tamní krajské policie Magdaleny Vlčkové zatím nebyl uzavřen.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.