Rodina přišla o maminku, náhle zemřela ve 42 letech. Otec zůstal sám na čtyři děti. Obec vyhlásila sbírku

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 11. 2020

Velmi smutná tragédie zasáhla rodinu z Nové Vsi pod Pleší ve Středočeském kraji. Maminka čtyř malých dětí náhle zemřela ve věku 42 let. Otec od rodiny, ve které je i roční miminko, tak zůstal sám na čtyři děti. O tragédii informoval tamní starosta s tím, že jménem obce byla hlášena finanční sbírka na pomoc.

Matka čtyř dětí Gabriela Hoskovcová zemřela nečekaně minulé pondělí. I přesto, že se v rodině objevila nákaza covidem-19, podle všeho s úmrtím ženy nesouvisí.

Starosta obce Nová Ves pod Pleší Jan Havelka se rozhodl pozůstalému otci, který se teď musí o děti postarat, ve velmi obtížné situaci pomoci sbírkou jménem obce. Důvodem je skutečnost, že muž patrně nebude moct vykonávat svoje povolání řidiče kamionu.

"Obracíme se na vás všechny, kterým není lhostejný osud rodiny, jež ztratila milovanou maminku a manželku, abyste ji finančním darem podpořili v této těžké životní zkoušce," je uvedeno v textu sbírky.

Rodinná tragédie vyvolala mezi lidmi vlnu solidarity. Nejdůležitější je pro rodinu právě finanční pomoc, a to i z důvodu probíhajícího dědického řízení. "Věřím, že na zastupitelstvu příští týden schválíme finanční podporu ve výši sto tisíc,“ upřesnil starosta Havelka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.