Roger ze Smrtonosné zbraně zestárl a zešedivěl. I po sedmdesátce je Danny Glover ale v kondici

Herci Danny Glover a Mel Gibson
Herci Danny Glover a Mel Gibson
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2021

Snímek Smrtonosná zbraň v roce 1987 udělal z herce Dannyho Glovera (74) velkou hvězdu. Doposud se objevuje v převážně akčních filmech, čas od času v komediích, ale žádná z jeho rolí už nebyla tak výrazná, jako postava Rogera. Přestože výrazně zestárl a vypadá jako dědeček v důchodu, je stále v dobré kondici a vrátí se v pátém dílu kultovní akční série.

Danny Glover se díky filmu Smrtonosná zbraň proslavil. Jako Roger se objevil ještě několikrát a v příštím roce se do role vrátí znovu. Přestože zešedivěl a svaly s věkem oslábly, na akční scény se už nyní těší. Myslí si navíc, že pátý díl bude mít své poslání.

"Nebudu prozrazovat děj, ale scénář je skvělý, nabitý akcí a má spojitost s dnešním děním ve společnosti, které tak může vyslat vzkaz," řekl stárnoucí, ale elán neztrácející herec pro magazín Variety. Poznamenal, že plány na natočení pátého pokračování visely ve vzduchu několik let.

Smrtonosná zbraň se na scénu vrací po 23 letech, zatím poslední díl měl premiéru roku 1998. "Moc jsem se těšil, je to neobyčejné. Scénář je dokonalý, věřím, že fanoušci budou rádi, že jsme se vrátili. Pokračování po letech mívají často hořkou pachuť, ale my se budeme držet toho, co jsme vytvořili už dávno a přidáme vhled do nových problémů," zaradoval se Glover.

Herec si svůj věk uvědomuje, nepřipadá si jím ale omezený. "Jistě, že už mi není 30. Není mi ani 50 a nejsem asi schopný toho, co jsem zvládal dřív. Přesto si ale myslím, že jsem nezlenivěl, stále dokážu obstojně běhat a pistoli v ruce také udržím," zasmál se Danny Glover.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.