Rok od úmrtí Karla Gotta: Mistr si připsal další úspěch. Je mi líto, že to nevidí, říká Richard Krajčo

Karel Gott a Richard Krajčo
Karel Gott a Richard Krajčo
Foto: Archiv Katarína Orešanská
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2020

Poslední spolupráce Karla Gotta (†80), který přesně před rokem odešel, byla s uznávaným zpěvákem a skladatelem Richardem Krajčem (43). Takřka přes noc pro Mistra a jeho dceru Charllote Ellu napsal duet s názvem Srdce nehasnou. Fenomenální hit, který si zamilovali lidé napříč celým Českem, má aktuálně na známém videokanálu téměř 50 milionů přehrání. "Karel byl sběratelem úspěchů. A být nejslavnějším youtuberem v Čechách, by ho bavilo," řekl pro ŽivotvČesku.cz Richard Krajčo.

Skladby Richarda Krajča jsou populární nejen v Česku, ale i v sousedním Slovensku. A v době, kdy duet Srdce nehasnou pro Mistra a jeho milovanou dceru skládal, ho lidově řečeno tlačil čas. Mistrův zdravotní stav totiž už v té době nebyl vůbec příznivý.

"Zadání bylo, že to musí být rychlé, aby se to stihlo. Ani jsem nevěděl, jestli něco tak hlubokého a intimního jako je duet otce s dcerou zvládnu, ale pak mě napadl první verš: Někdy se ví, co Bůh chystá... a pak už se příběh písně rozjel. To je totiž vždy nejtěžší. Přijít na to, co má píseň sdělit," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Richard Krajčo, jak se zrodil hit, který stále patří k nejposlouchanějším v Česku.

"Co mě těší, že skladba má stále fenomenální úspěch. Aby za rok nasbírala téměř 50 milionů přehrání, není zcela obvyklé. Je mi líto, že to Karel nevidí, protože on byl sběratelem úspěchů a myslím si, že být nejslavnějším youtuberem v Česku by ho bavilo. A určitě by to oglosoval nějakým svým bonmotem, tak jak on to vždy dokázal," dodal pro ŽivotvČesku.cz jeden z nejtalentovanějších hudebníků současnosti.

Řada lidí se ve čtvrtek chystá na pražské Malvazinky, kde je Mistr pohřben, uctít jeho památku. Stále na něj desítky tisíc fanoušků myslí. A nejen skutečnost, že jeho poslední skladba je mimořádným hitem, svědčí o tom, že v srdcích lidí jeho obrovská lidskost, poctivost, pracovitost a talent ani rok od jeho odchodu stále nehasne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.