Rok od úmrtí Karla Gotta: Mistr si připsal další úspěch. Je mi líto, že to nevidí, říká Richard Krajčo

Karel Gott a Richard Krajčo
Karel Gott a Richard Krajčo
Foto: Archiv Katarína Orešanská
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2020

Poslední spolupráce Karla Gotta (†80), který přesně před rokem odešel, byla s uznávaným zpěvákem a skladatelem Richardem Krajčem (43). Takřka přes noc pro Mistra a jeho dceru Charllote Ellu napsal duet s názvem Srdce nehasnou. Fenomenální hit, který si zamilovali lidé napříč celým Českem, má aktuálně na známém videokanálu téměř 50 milionů přehrání. "Karel byl sběratelem úspěchů. A být nejslavnějším youtuberem v Čechách, by ho bavilo," řekl pro ŽivotvČesku.cz Richard Krajčo.

Skladby Richarda Krajča jsou populární nejen v Česku, ale i v sousedním Slovensku. A v době, kdy duet Srdce nehasnou pro Mistra a jeho milovanou dceru skládal, ho lidově řečeno tlačil čas. Mistrův zdravotní stav totiž už v té době nebyl vůbec příznivý.

"Zadání bylo, že to musí být rychlé, aby se to stihlo. Ani jsem nevěděl, jestli něco tak hlubokého a intimního jako je duet otce s dcerou zvládnu, ale pak mě napadl první verš: Někdy se ví, co Bůh chystá... a pak už se příběh písně rozjel. To je totiž vždy nejtěžší. Přijít na to, co má píseň sdělit," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Richard Krajčo, jak se zrodil hit, který stále patří k nejposlouchanějším v Česku.

"Co mě těší, že skladba má stále fenomenální úspěch. Aby za rok nasbírala téměř 50 milionů přehrání, není zcela obvyklé. Je mi líto, že to Karel nevidí, protože on byl sběratelem úspěchů a myslím si, že být nejslavnějším youtuberem v Česku by ho bavilo. A určitě by to oglosoval nějakým svým bonmotem, tak jak on to vždy dokázal," dodal pro ŽivotvČesku.cz jeden z nejtalentovanějších hudebníků současnosti.

Řada lidí se ve čtvrtek chystá na pražské Malvazinky, kde je Mistr pohřben, uctít jeho památku. Stále na něj desítky tisíc fanoušků myslí. A nejen skutečnost, že jeho poslední skladba je mimořádným hitem, svědčí o tom, že v srdcích lidí jeho obrovská lidskost, poctivost, pracovitost a talent ani rok od jeho odchodu stále nehasne.

Legendární zpěvačka Eva Pilarová (†80), které se na jaře loňského roku bohužel stalo osudn...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu