Rok s ní tchyně nemluvila, Vendula Pizingerová promluvila o výhodě lásky s mladším manželem

Vendula Pizingerová s manželem Josefem
Vendula Pizingerová s manželem Josefem
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 1. 2023

Když si Vendula Pizingerová (50) před lety začala s o 16 let mladším synem své kamarádky Simony Pizingerové Josefem (34), jen málokdo tehdy jejich vztahu věřil. Letos to bude 8 let od jejich utajené svatby a společný synek Pepíček zanedlouho oslaví už tři roky. Pro ŽivotvČesku.cz ředitelka známé charitativní organizace prozradila, jakou výhodu přináší život po boku mladšího muže, dále přiblížila, že kvůli lásce s manželem se s ní rok tchyně nebavila - a to byly nejlepší kamarádky.

Vendula Pizingerová svého současného manžela zná od doby, když mu bylo devět let. Jeho matka Simona Pizingerová byla její nejlepší kamarádka. Jenže to se na čas změnilo.

"Není to tak dlouho, co jsme se o tom bavili u televize. Když se náš syn Pepíček díval na dinosaury, manžel mi říkal: »Tehdy jsi mi dala dinosaura. Kdo by to byl řekl, že spolu budeme mít jednou dítě, se kterým se na ně budeme dívat společně«. Ten život vás občas zamotá a tady mě zamotal docela hezky," uvedla Vendula Pizingerová v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS, která po smrti manžela Karla Svobody žila dočasně u své nejlepší kamarádky - Josefovy matky.

Co na vztahu s mladším mužem považuje sympatická plavovláska za největší benefit, popsala pro ŽivotvČesku.cz. "Největší výhoda je, že ten chlap není unavený. Je to vážně hlavně o té životní energii. Jinak prostě žijete s chlapem, takže to nemá výhodu žádnou," odpověděla pro ŽivotvČesku.cz se svým osobitým humorem.

Láska Venduly Pizingerové k mladšímu Josefovi byla tím, co nabouralo vztahy s jeho matkou, se kterou do té doby byla nejlepší kamarádkou. Když bylo Josefovi 18 let a prožíval první velkou lásku, tak dokonce bydlel dva roky v domečku na zahradě u domu Venduly se svou partnerkou. Nakonec došlo na rozchod. Jeho matka Vendulu požádala, aby si s ním promluvila.

"Nevěděla, jak to nese, a požádala mě, ať mu domluvím, protože chodil na mejdany a vyhledával společnost po rozchodu. Tak jsem mu domluvila. Rodina se mnou potom nemluvila několik let. Jeho maminka se mnou nemluvila rok. Po roce jsem zvedla telefon, to zemřel jeden náš kamarád. Zavolala jsem jí s tím, že ji chápu a že bych se s ní ráda sešla. Tehdy mi řekla, ať jí dám ještě čas. Nakonec se mi asi za měsíc nebo dva ozvala, nevím přesně, jak dlouho byl ten časový úsek. Tenkrát mi dělalo hrozný problém se jí podívat do očí," upřesnila Vendula Pizingerová.

Z jejích slov dále vyplynulo, že vztah s Josefem chtěla nejprve ukončit, nakonec ji ale Josef přemluvil s tím, že je to jejich život a nikdo jim do něj nemá co mluvit.

Těžkosti v životě Venduly Pizingerové:

Vendula v minulosti neprožívala lehká období. Prvního manžela, hudebního skladatele Karla Svobodu, si vzala v roce 1995. V lednu následujícího roku se jim narodila dcera Klárka, která však ve dvou letech onemocněla leukémií a ve čtyřech letech zemřela. V roce 2005 se páru narodil syn Jakub. Karel Svoboda v roce 2007 spáchal sebevraždu.

Vendula se po smrti Karla Svobody znovu provdala za podnikatele Patrika Auše. Manželství však dlouho nevydrželo. V roce 2015 si vzala o šestnáct let mladšího syna své kamarádky - Josefa Pizingera.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.