Roman Prymula a Andrej Babiš hráli šachy s Davidem Navarou. Epidemiolog prozradil, jak obstáli

Michal Protivanský/ CNC / Profimedia
Andrej Babiš a Roman Prymula
Foto: Michal Protivanský/ CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 30. 6. 2021

Český šachista David Navara (36), který patří do světové špičky, poměřil síly s osobnostmi českého veřejného života. Proti němu zasedli mimo jiné premiér Andrej Babiš (66) či epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (57). Právě epidemiolog pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak si proti profesionálnímu hráči vedli.

David Navara přijal pozvání a v rámci charitativní akce CheckMate Covid si zahrál simultánní partie s osobnostmi českého veřejného života. Za šachovnice tak usedli premiér Andrej Babiš či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten nakonec ze všech známých osobností vydržel držet krok s profesionálem nejdéle.

"Nakonec jsem prohrál, ale jako úplně poslední. Vlastně na konci hrál jen se mnou, protože ostatní odpadli," pochlubil se pro ŽivotvČesku.cz epidemiolog Roman Prymula, který patří mezi výtečné šachisty.

"David Navara výborný, je to hráč světové dvacítky. Hráli jsme asi 60 tahů, tedy zhruba 2 hodiny. Už jsem s Davidem hrál v minulosti a je to opravdu mega talent," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz Roman Prymula, jemuž v minulosti Mezinárodní šachová federace udělila titul mistr FIDE a který dlouhé roky hrál extraligu. Dnes kvůli nedostatku času prý stihne tak dvě partie do roka.

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš (67) plánuje oznámit rozhodnutí ohledně s...

Akce CheckMate Covid, kdy proti sobě stojí amatéři a profesionálové, má za úkol rozšířit povědomí o královské hře a ukázat, že všichni lidé se mohou spojit, když jde o dobrou věc.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu