Reklama:

Roman Prymula odhadl, jaká opatření se budou nejspíše uplatňovat, pokud dojde k rozšíření epidemie

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 9. 2021

Během úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru, to je nejvíc za jeden den za poslední skoro čtyři měsíce. Počet lidí s nemocí covid-19 v nemocnicích i těch ve vážném stavu se výrazně nezměnil. Podle epidemiologa Romana Prymuly (57) se covid-19 zatím nešíří masivně. V případě, že by došlo na výraznější vzedmutí vlny epidemie, měla by se uplatňovat opatření lokálního charakteru.

Reklama:

"Myslím si, že pokud půjde o opatření, tak budou lokálního charakteru. Tak jak teď vidíme na školách, kde došlo k masivnímu rozšíření, tak je škola dána do karantény a takto by se k tomu mělo přistupovat u každého zařízení, kde vznikne nějaké lokální ohnisko," odhadl pro ŽivotvČesku.cz bývalý ministr zdravotnictví, jaká opatření by se mohla uplatnit v případě, že epidemie se dostane mimo kontrolu.

Jedinou zbraní v boji s novým typem koronaviru je vekcinace. Plně naočkováno je v republice 5,9 milionu lidí, tedy asi 55 procent populace. Cílem státu je proočkovanost alespoň 70 procent. Očkovat se nyní mohou zájemci od 12 let.

Reklama:

V poslední době tempo očkování zpomaluje - zatímco v červnu či červenci se denně očkovalo i přes 100.000 lidí, během srpna klesly denní počty na desítky tisíc a v posledních týdnech se počítají v řádech tisíců.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: