Roman Prymula: S Maďarem jsem ochoten hovořit, lze ho zapojit do systému, říká

Epidemiolog Rastislav Maďar
Epidemiolog Rastislav Maďar
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 9. 2020

Epidemiolog Rastislav Maďar před měsícem skončil na vlastní žádost na ministerstvu zdravotnictví. Vedl pracovní skupinu pro rozvolňování karanténních opatření. Na tu se snesla kritika kvůli nařízení nosit od 1. září roušky ve školách. Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula nevyloučil možnost, že by s Maďarem vedl dialog o jeho návratu.

Pracovní skupinu Maďar vedl od začátku dubna. Aktuálně působí v Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Následně ze své funkce odstoupil kvůli zmatkům s rouškami, kdy mu premiér Andrej Babiš vytýkal, že jeho skupina téměř nespolupracuje s poradním orgánem vlády. Nový ministr zdravotnictví je ochoten s Maďarem vést dialog o jeho možném návratu.

Podle Romana Prymuly v rezortu zdravotnictví dojde k personálním změnám, které ale nebudou dramatické. "K nějakým změnám dojde, ale nepůjde o masivní proces. V tuto chvíli musíme týmy posílit a musíme se čistě věnovat řízení krize. V tuto chvíli to není o tom dělat nějaké zásadní personální změny, my musíme splnit úkol, který před námi je. A pro jeho splnění potřebujeme každého odborníka, který k dispozici je, protože jich je žalostně málo. A jsem schopen se všemi hovořit," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví.

Na přímou otázku zda je ochoten mluvit i s epidemiolog Maďarem, tuto variantu nevyloučil. "Nechci měnit struktury, které tady vznikly. Ale vůbec nemám problém pana Maďara do systému zapojit," upřesnil Prymula.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.