Roman Prymula změnil funkci. O víkendech v první linii. Na kameru ukázal, jak pomáhá s očkováním seniorů

Epidemiolog Roman Prymula
Epidemiolog Roman Prymula
Foto: Archiv ŽivotvČeskucz

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) se rozhodl nastoupit jako dobrovolník do první linie v souvislosti s očkováním. V pražské Fakultní nemocnici Motol, kam docházejí senioři kvůli vakcinaci, pomáhá tamním zdravotníkům. "Přihlásil jsem se jako dobrovolník, protože chci vědět, jak systém funguje v praxi," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz respektovaný epidemiolog.

Redakce ŽivotvČesku.cz zastihla Romana Prymulu v nemocnici v očkovacím centru, kam dochází lidé kvůli vakcíně proti onemocnění covid-19. Na některé víkendy tak změnil funkci - místo poradce premiéra se stal dobrovolníkem v nemocnici a pomáhá zdravotníkům.

"Přihlásil jsem se protože chci vědět, jak to funguje v praxi. Také protože mi přijde v těžké době důležité pomoct zdravotníkům. Od rána jsem vyřídil očkování přibližně dvanácti lidí. Budu pomáhat nepravidelně o víkendech," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý ministr zdravotnictví. První směna mu začala v sobotu, a to rovnou dvanáctihodinová. Stejná ho čeká i v neděli.

Roman Prymula sám neočkuje. Vakcínu pacientům podává vyškolený nemocniční personál. Bývalý ministr zdravotnictví ale ulehčuje práci tím, že zadává do databáze informace o pacientech, kteří se registrovali na očkování. Od nich získává různé údaje, které zaznamenává do počítačového programu.

Respektovaný epidemiolog se tak zařadil mezi ty, kteří se rozhodli v situaci, kdy v Česku sílí epidemie, pomoct. Před časem nastoupil do nemocnice primátor Prahy Zdeněk Hřib (39), který v první linii pomáhal 14 dnů.

Porotce známé kulinářské show Radek Kašpárek (39) musel být ve čtvrtek hospitalizován. V p...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.