Roman Šebrle potvrdil rozvod s manželkou Evou. Psycholog nastínil, že věrný nebude ani dalším partnerkám

Moderátor Roman Šebrle a Eva Šebrlová
Moderátor Roman Šebrle a Eva Šebrlová
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 11. 2022

Krize mezi bývalým desetibojařem Romanem Šebrlem (47) a jeho manželkou Evou (45) trvala už několik let, během nichž se moderátor na večírcích ukazoval s jinými pohlednými slečnami. Rozvod ale sportovec potvrdil až nyní, zároveň dodal, že momentálně nemá ani žádnou novou známost. V létě se přitom po jeho boku začala ukazovat blondýnka Lenka, se kterou vyrazil i na dovolenou do Itálie. Uznávaný psycholog Jeroným Klimeš promluvil o tom, že jeho další partnerky pravděpodobně čeká stejný osud jako podváděnou exmanželku. "Kdo byl záletník, ten jím i zůstane," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Manželství moderátora zpráv s bývalou atletkou, které trvalo dvacet jedna let, bylo poslední dobou jen formalitou. Roman Šebrle se na veřejnosti ukazoval s mladými pohlednými děvčaty a vypadalo to, že vztah je u konce. To však jeho žena ještě na konci minulého roku popírala s tím, že spolu normálně žijí.

V létě se však sportovec objevoval po boku blondýnky Lenky, a dokonce sdílel společnou fotografii z dovolené v Itálii. Rozvod s manželkou pak oznámil veřejně teprve před několika dny na svém instagramovém účtu, kde propagoval nové číslo pánského časopisu.

K fotografii s modelkou napsal: "Chtěl bych se ohradit proti lživým titulkům. Není to moje nová holka, jako ani žádná jiná »nová« holka není. A to i přesto, že už nejsem ženatý."

V románcích mu tak nestojí vůbec nic v cestě. K tomu, zda ale dokáže být věrný budoucím partnerkám, se celkem jasně vyjádřil uznávaný psycholog Jeroným Klimeš, který se partnerskými vztahy zaobírá.

"Statistické doporučení pro další ženy je, aby sázely na stabilitu. Kdo je děvkař, bude jím i dál. Může se to samozřejmě změnit v čase - okolo 60 nebo 70 let, také záleží na povaze dotyčné partnerky. Variací je moc," uvedl odborník.

Přelétavost je podle něj pro některé jedince úplně jako droga, se kterou nemůžou přestat. I proto je vztah s nimi pro partnerku velice obtížný a vyhlídky na změnu a zlepšení jsou téměř bez šance.

"Záletníci jsou jako gambleři. Jde jim jen o úspěch, zážitek a vítězství. Lásku neočekávají, navíc nejsou vybíraví, berou kohokoli," popsal pro ŽivotvČesku.cz expert na mezilidské vztahy.

Roman Šebrle si vzal bývalou atletku Evu Kasalovou v roce 2000. Mají spolu dvě děti, syna Štěpána a dceru Kateřinu. Bývalý olympijský vítěz v desetiboji z roku 2004 se po skončení sportovní kariéry začal živit jako moderátor zpravodajství v jedné komerční televizi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.