Roman Šebrle přestal skrývat novou partnerku, promluvil o rozvodu s manželkou Evou. Psycholog vysvětlil, co s krachem lásky je pro řadu lidí nejtěžší

Moderátor Roman Šebrle a Eva Šebrlová
Moderátor Roman Šebrle a Eva Šebrlová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2022

Bývalý atlet a v současnosti vynikající moderátor Roman Šebrle (47) zažíval během posledních let vztahový kolotoč. Poté, co byl poněkolikáté přistižen na večírcích v objetí jiných žen, oznámil rozchod s manželkou Evou (45), s níž loni oslavil jednadvacetileté výročí od svatby. Jenže podle všeho šlo o oslavu poslední. Aktuálně promluvil o tom, že krach manželství se řeší u soudu a je jen formalitou. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil psycholog Jeroným Klimeš (55), co je důvodem, že některá manželství ve své poslední fázi končí spíše než klidně v kotrmelcích.

Vrcholový sportovec a oblíbený moderátor se nakonec asi přece jen rozhodl s manželkou Evu na všem domluvit a manželství ukončit. Alespoň jeho slova o tom vypovídají. Promluvil o tom pro pořad ShowTime krátce poté, co veřejně na sociální síti odhalil, že je zamilovaný.

Z italského městečka Assisi v Toskánsku sdílel snímek, kde svou novou partnerku - opět krásnou blondýnku - líbá. "Jaké jste léto měli vy?" ptal se v příspěvku svých fanoušků.

Úspěšný bývalý desetibojař je sice stále ženatý, ale do rozvodu zbývají spíše dny. Od loňska, kdy se zprávou o rozvodu přišel a jeho žena Eva ji následně popřela, se ke svému manželství více nevyjadřoval. Teď udělal výjimku.

"Už je to opravdu jen formalita, už máme rozsudek na malou, která je nezletilá. A další stání bude rozvod. Ten už by i byl za námi, kdyby nebyl srpen a dovolené. Skutečně je to jen detail. Máme spolu dvě děti, o které se budeme starat na sto procent. Ať už manželka, nebo já. Tam nebude nikdy konflikt. Jsme dohodnutí a řešíme to jako rozumní lidé. Myslím si, že se nebudeme nikdy hádat," řekl Roman Šebrle pro pořad ShowTime.

O tom, že vztah očividně neklape, svědčí i fakt, že byl od té doby televizní moderátor zpravodajství už několikrát přistižen v náručí jiných žen. I přesto, že vypadá v současnosti spokojeně a šťastně, žádný rozpad vztahu, či manželství není procházkou růžovým sadem.

"Když chce člověk odejít z takového vztahu, tak kultivovaní lidé se rozchází a oba dva mají pocit, že na tom prodělali. Právě nezralost se projevuje tím, že jeden z těch partnerů chce, aby mu ten druhý vynahradil veškerou bolest a veškeré věci, které s tím souvisejí. To, že se domluvili, domluva je správná, ale neznamená, že oba to nevnímají tak, že jsou na tom hůře, než by si zasloužili. Kultivovaní lidé oproti těm, co jsou nevyzrálí, ten pocit dokáží vydržet," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz špičkový a odbornou veřejností uznávaný psycholog Jeroným Klimeš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.